رفتار جنون آمیز آل سعود؛

عربستان پس از حریری، حالا بدنبال برکناری میشل عون است

عربستان پس از حریری، حالا بدنبال برکناری میشل عون است
جمعه 26 آبان 1396 - 12:51

عربستان سعودی پس از مجبور کردن سعد حریری نخست وزیر لبنان برای استفعا، در حال برنامه‌ریزی برای کنار زدن «میشل عون» رئیس‌جمهور مسیحی لبنان است و همراستا با آن سخنانی میان غربی‌ها برای جایگزینی وی مطرح است.

العالم ـ عربستان سعودی

عربستان سعودی به طور جنون‌ آمیزی در لبنان در پی مقابله با محور مقاومت و گسترش سیطره خود بر این کشور برآمده است.

روزنامه الاخبار به نقل از منابعی در ریاض، نوشته است که سعد الحریری حتی پس از آزادی نیز همانند یک اسیر باقی خواهد ماند تا تمام تمرکز خود را بر روی یک هدف یعنی حمله به حزب‌الله صرف کند.

بنابر این گزارش، عربستان تصمیم گرفته است تا فاز جدیدی را برای مقابله با مخالفانش در لبنان آغاز کند و دایره اقداماتش را به شکل جنون‌ آمیزی به تمام شخصیت‌های همراستا با مقاومت در لبنان بکشاند که میشل عون یکی از این افراد است.

سعودی‌ها همچنین با آمریکایی‌ها رایزنی کرده و همراه با گروه های تابع خود در درون لبنان، تلاش دارد تا علاوه بر کوتاه کردن دست حزب الله از دولت در لبنان، موضع مردمی به خصوص مسیحیان را هم علیه حزب‌ا‌لله تغییر دهد.

در این راستا، در برخی محافل آمریکایی و حتی اروپایی از گزینه‌های جایگزین برای رئیس‌جمهور لبنان سخن به میان می‌آید. رئیس‌جمهوری در لبنان یا باید به صورت دموکراتیک و یا حتی در پی یک مرگ ناگهانی از میان برداشته شود. 

به نوشته الاخبار، در این محافل سیاسی، گفته می‌شود که هیچ یک از رهبران 14 مارس قادر به در دست گرفتن پست ریاست‌جمهوری نیستند و از سویی هم به میان آوردن افرادی چون «سلیمان فرنجیه» یا «جبران باسیل» هم ممنوع است؛ بنابراین باید فردی خارج از دسته‌بندی‌های سیاسی موجود مطرح شود که هم شهرت جهانی داشته باشد و هم بتواند اعتماد داخلی لبنان را در جهت بی طرفی سیاسی و اقدامات اقتصادی فراهم کند.

به گزارش فراس، الاخبار در ادامه فردی به نام «کارلوس غُصن» را مطرح می‌کند و می نویسد که باید بر روی این فرد دقیق شویم. او در پنج ماه گذشته، سه بار به طور ناگهانی به لبنان سفر کرده و با چند تن از تجار و شخصیت‌های سیاسی دیدار کرده و در این دیدارها صرفا درباره اوضاع لبنان بحث شده است.

«کاروس غصن» سرمایه‌دار مشهور لبنانی است که تابعیت برزیلی و فرانسوی دارد و در حال حاضر بطور همزمان، ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل اجرایی شرکت‌های خودروسازی رنو و نیسان را بر عهده دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها