حجت‌الاسلام تقوی: رهبر معظم انقلاب شخصاً مسائل مناطق زلزله زده را پیگیری می کنند

حجت‌الاسلام تقوی: رهبر معظم انقلاب شخصاً مسائل مناطق زلزله زده را پیگیری می کنند
جمعه 26 آبان 1396 - 13:13

نماینده مقام معظم رهبری در عیادت از مصدومان بستری در بیمارستانهای تهران : رهبر معظم انقلاب شخصاً مسائل مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه را پیگیری کردند و می کنند.

العالم - ایران / سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در حاشیه عیادت از شماری از مصدومان زلزله استان کرمانشاه در بیمارستان امام خمینی تهران در مصاحبه اختصاصی با صداوسیما افزود: این زلزله رهبر معظم انقلاب را به شدت متأثر کرد و ایشان از همان ابتدا که خبر این واقعه به ایشان اعلام شد شخصاً مسائل آنجا را پیگیری و افزون بر صدور پیام به طور مستمر به مسئولان ذیربط دستورات لازم را صادر کردند. 

وی اضافه کرد: معظم له به عنوان فرمانده کل قوا به نیروهای مسلح دستور دادند که با همه توان به داد مردم زلزله زده برسند و همه این نیروها اعم از سپاه، ارتش، هوانیروز و بسیج وارد عمل و با ایجاد پل هوایی میان تهران و برخی مناطق استان ها با استان کرمانشاه، مجروحان منتقل شدند. 

تقوی ادامه داد:​ مراکز درمانی، بیمارستان ها و اورژانس ها نیز به حال آماده باش درآمدند و رهبر معظم انقلاب که به میدان وارد شدند و پیام دادند و یک جلسه اختصاصی نیز با سران قوا و مسئولان ذیربط برگزار کردند،​ موج عظیمی از مشارکت به ویژه کمک های مردمی آغاز شد. 
وی با قدردانی از فداکاری، نوع دوستی و مشارکت ملت ایران در کمک به هموطنانشان در این زلزله و حوادث مشابه از گذشته تاکنون گفت: مردم ما در اینگونه رویدادها در مقایسه با دیگر ملت ها نمونه و پیشگام هستند و نه فقط در کمک به هموطنانشان که در یاری رساندن به مصیبت زدگان دیگر کشورها نیز همواره در صحنه حاضرند. 

نماینده مقام معظم رهبری در عیادت از مصدومان بستری افزود:​ رهبر معظم انقلاب همچنین هیئت های ویژه ای را به مناطق زلزله زده اعزام کردند تا مشاهداتشان را گزارش دهند چنان که هیئتی در روز دوم در آن مناطق حضور یافت و هیئت دیگری دیروز و دیشب در منطقه حاضر بودند و نیازهای مردم را بررسی کردند. 

تقوی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب مسائل منطقه را به شدت پیگیری می کنند. اکنون مردم نیز وارد صحنه شدند و همه باید دست در دست یکدیگر بدهند و پزشکان و مراکز درمانی هم باید به مصدومان رسیدگی کنند که البته درحال رسیدگی هستند. 

وی گفت: امروز نیز مقام معظم رهبری دستور فرمودند که خدمت مصدومان بستری برسیم که بر این اساس به بیمارستان امام خمینی آمدیم که یکی از مراکز خوب و ارزنده کشور با نیروهای مجرب است. 

تقوی با اشاره به اقدام این بیمارستان در مهیا کردن بخش هایی برای پذیرش مصدومان زلزله افزود:​ در عیادت امروزم از مصدومان بالای سر همه بیمارانی که رفتم مصر بودم بپرسم که آیا به آنان رسیدگی کرده اند یا اشکالاتی هست؟ که تقریباً همه از خدمات عوامل درمانی و پزشکان ابراز رضایت کردند. 

وی تأکید کرد:​ ملت ما از کارکنان مراکز علمی گرفته تا مردم کوچه و بازار اینگونه درحال خدمات رساندن به زلزله زدگان هستند و با گذر از مرحله نخست یعنی آواربرداری و انتقال مصدومان به بیمارستان ها باید برای آنان مسکن ساخته شود. 

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: هیئتی که از جانب رهبر معظم انقلاب دیشب در مناطق زلزله زده حضور داشتند در تماس تلفنی از بنده خواستند تا ائمه جمعه را برای جمع آوری ملزومات زلزله زدگان بسیج کنیم. 

تقوی افزود:​ زلزله زدگان اکنون به نایلون برای کشیدن روی چادرهای امدادی، لباس گرم و پتو نیاز دارند و تا ساخته شدن خانه های برخی از زلزله زدگان باید آنان را در کانکس مستقر کرد. 

وی همچنین با قدردانی از عملکرد صداوسیما در انعکاس مطلوب زلزله استان کرمانشاه گفت:​ از شما گزارشگران، تصویربرداران، صدابرداران و عوامل رسانه ملی که در انعکاس خوب این واقعه تلاش می کنید باید تشکر کنیم که آلام مردم و حجم وسیع خسارت ها به این منطقه را به خوبی منعکس می کنید.

نماینده مقام معظم رهبری در عیادت از مصدومان بستری همچنین با اشاره به آسیب های روانی به زلزله زدگان گفت:​ برخی اهالی مناطق زلزله زده حتی تا چند نفر از اعضای خانواده شان را از دست داده اند و از نظر روحی بسیار آسیب دیده اند که باید به آنان محبت کرد. 

تقوی افزود:​ البته کمک های مردم به زلزله زدگان محبت آنان است و باید به دیدار مصدومان نیز بیایند و به آنان مهرورزی کنند. همین جا به مصیبت دیدگان اعلام می کنم که مردم استان کرمانشاه تنها نیستند زیرا ملت ایران پشت سرشان هستند و رهبر معظم انقلاب نیز مشکلاتشان را پیگیری و آنان را دعا می کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها