واکنش لبنان به اقدامات ریاض/ بیروت در نشست اتحادیه عرب شرکت نخواهد کرد

واکنش لبنان به اقدامات ریاض/ بیروت در نشست اتحادیه عرب شرکت نخواهد کرد
شنبه 27 آبان 1396 - 11:41

روزنامه «البناء» لبنان به نقل از منابع مطلع نوشت که «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب که قرار است فردا (یکشنبه) در قاهره برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

العالم ـ لبنان

البناء در شماره امروز (شنبه) خود این تصمیم باسیل را پس از سخنان اخیر او که همه اقدامات وزارت خارجه را منوط به بازگشت «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان به بیروت کرده بود دانست.
باسیل دیشب هم گفت که همه صندلی های رسمی لبنان خالی است تا زمانی که صندلی نخست وزیر خالی باشد.
سعد الحریری امروز شنبه پس از دو هفته از استعفای بحث برانگیزش در ریاض به پاریس رفت.
گفته می شود وی قرار است پس از چند روز به بیروت بازگردد.
«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل مبهم بودن استعفای الحریری منتظر بازگشت وی به بیروت است تا پس از آن تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
نشست اتحادیه عرب در حالی قرار است فردا برگزار شود که شنیده ها حاکی از آن است که عربستان سعودی به دنبال طرح محکومیت ایران و حزب الله به دلیل آنچه نقش داشتن در عملیات موشکی اخیر یمن علیه عربستان می خواند، است.
برخی رسانه ها نیز خبر دادند که سعودی ها تهدید کرده اند که در صورتی که لبنان به این محکومیت رای ندهد، پیشنهاد تعلیق عضویت این کشور در اتحادیه عرب را خواهد داد.
این در حالی است که روزنامه البناء به نقل از منابع مطلع خود نوشت که عربستان سعودی موفق به کسب چنین اجماعی در اتحادیه عرب علیه لبنان چه اکنون و چه در آینده نمی شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها