مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر:

تمامی مناطق زلزله‌زده برق‌دار شدند/ برق‌رسانی به چادرها در حال اجراست

تمامی مناطق زلزله‌زده برق‌دار شدند/ برق‌رسانی به چادرها در حال اجراست
شنبه 27 آبان 1396 - 12:09

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر با بیان اینکه "هم‌اکنون تمامی شهرها و روستاهای زلزله‌زده برق‌دار هستند"، گفت: در حال حاضر ۲۰۰ نفر از نیروهای عملیاتی صنعت برق در مناطق زلزله‌زده در حال فعالیت هستند و از روز گذشته برقرسانی به چادرها را آغاز کرده‌ایم.

العالم ـ ایران 

مسعود صادقی مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر که هم‌اکنون در مناطق زلزله‌زده حضور دارد، در خصوص آخرین وضعیت برق‌رسانی به مناطق زلزله‌زده در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: از ساعات پایانی پنجشنبه (25 آبان) پایان عملیات واکنش اضطراری اکیپ‌های عملیاتی برق اعلام شد و ما وارد فاز بازسازی شدیم.

صادقی با بیان اینکه "در 24 ساعت اول بعد از وقوع زلزله عمده مسائل لازم را انجام داده بودیم"، گفت: از آنجایی که به‌لحاظ لجستیک و تردد، محدودیت‌های بسیاری داشتیم، مسیرهای دسترسی مسدود شده بود، برای دسترسی به روستاها با ریزش کوه و مسدودشدن راه‌ها مواجه بودیم و آوارهای موجود در مناطق شهری و روستایی کار را با مشکل مواجه کرده بود، برخی اقدامات به روز دوم رسید؛ اما در روز دوم کارهای لازم در روند برقرسانی تمام شد.

برق رسانی به آخرین روستای زلزله‌زده

وی افزود: در روز سوم بعد از وقوع زلزله به لکه‌گیری و مواردی که از دستمان در رفته بود، پرداختیم و در نهایت در ساعت 11 شب روز پنجشنبه (25 آبان) موفق شدیم آخرین روستای زلزله‌زده را نیز به برق وصل کنیم.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر با بیان اینکه "هم‌اکنون تمامی شهرها و روستاهای زلزله‌زده برق‌دار هستند"، گفت: برخی روستاها همچون روستای کوئیک، 100 درصد تخریب شده‌اند و هیچ ساختمان یا خانه‌ای در این روستا باقی نمانده است، با وجود این، ما با برقرسانی به روستاهایی که 100 درصد تخریب شده‌اند، تا جای امکان خیابان‌ها و معابر عمومی را روشن کرده‌ایم و در واقع این روستاها نیز برق‌دار هستند اما خانه‌ای وجود ندارد تا به آن برقرسانی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 200 نفر از نیروهای عملیاتی صنعت برق از نقاط مختلف کشور در مناطق زلزله‌زده در حال فعالیت هستند و از روز گذشته برقرسانی به چادرها را آغاز کرده‌ایم.

برق دار شدن 2500 چادر و روشنایی تمامی مراکز تجمع مردمی

صادقی تصریح کرد: اماکن تجمع مردم را با پروژکتورها روشن کرده‌ایم و در مناطق اردوگاهی رسمی که چادرهای مردم بنا شده، تابلوهای برقی نصب کرده‌ایم تا مردم در صورت نیاز به سیم‌کشی و پریز برق دسترسی داشته باشند.

وی افزود: تا شب گذشته در مجموع به 2500 چادر برقرسانی شد و امروز نیز روند برقرسانی به چادرها ادامه می‌یابد.

مشکل لجستیک در ترافیک شهری

این مدیر مسئول در خصوص مشکلات پیشِ‌روی اکیپ‌های عملیاتی برق در مناطق زلزله‌زده گفت: ما مشکل لجستیک داریم، اغلب ماشین‌آلات عملیاتی برق، ماشین‌آلات سنگین هستند که در زمان نیاز برای تردد، در مناطق شهری با ترافیک‌هایی مواجه می‌شویم که منجر به توقف یک تا دوساعته ماشین‌آلات ما می‌شوند که در همین جا از مسئولان مربوطه تقاضا می‌کنم تا در خصوص کاهش ترافیک مناطق شهری زلزله‌زده اقدام کنند تا لجستیک اکیپ‌های عملیاتی برق تسریع شود.

صادقی از بازخورد رضایت‌آمیز مردم مناطق زلزله‌زده در تأمین برق خبر داد و گفت: در زلزله کرمانشاه شاهد همدلی افتخارآمیزی از سوی تمامی مردم شریف ایران بودیم، در صنعت برق نیز نیروهای عملیاتی از تمام نقاط ایران به‌صورت داوطلبانه، برای خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده شتافتند و تا هر زمان که نیاز باشد کنار مردم در مناطق زلزله‌زده خواهیم بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها