پس از پایان نشست سه جانبه با همتایان روس و ترکیه‌ای در آنتالیا؛

ظریف: کشورهایی چون عربستان می‌توانند به جای جنگ افروزی در صلح منطقه شریک باشد

ظریف: کشورهایی چون عربستان می‌توانند به جای جنگ افروزی در صلح منطقه شریک باشد
يکشنبه 28 آبان 1396 - 15:59

وزیر خارجه ایران گفت: کشورهایی مثل عربستان بیشتر به دنبال تفرقه و اختلاف افکنی هستند و به همین دلیل نتیجه‌ای جز اختلاف نمی‌بینند، در صورتی که اگر روششان را عوض کنند آنها هم می‌توانند به جای جنگ افروزی در صلح منطقه شریک باشند.

العالم _ ایران / سیاسی

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پس از نشست سه جانبه به همراه وزرای خارجه روسیه و ترکیه در آنتالیای ترکیه درباره بررسی راه‌‌های حل بحران سوریه عنوان کرد: روز گذشته در نشست کارشناسان ارشد در تهران متن مقدماتی برای اجلاس سران آماده شد.

وی افزو: امروز در جلسه وزرای خارجه ضمن تبادل نظر در مورد هماهنگی اجلاس سران که روز چهارشنبه در سوچی با حضور سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه برگزار می‌شود، توافق شد.

ظریف تصریح کرد: فکر می‌کنم روند مفیدی است برای دستاوردهایی که در آستانه برای مقابله با تروریسم و همینطور برگرداندن آرامش و ثبات در سوریه به دست آمد. روند آستانه نشان داد وقتی کشورهای موثر منطقه همکاری کنند، این امکان وجوذ دارد که همه کارهایی که سایر کشورها نتوانسته بودند، انجام دهند این سه کشور انجام دهند.

 رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: 11 ماه موفقیت را به عنوان ذخیره پیش رو داریم و این نشان می‌دهد که اگر سایر کشورهای منطقه هم به این نتیجه برسند که به جای سیاست‌های غلط به همکاری روی بیاورند، شاید نتایج موفقیت آمیزی به دنبال خواهد داشت.

وزیر خارجه ادامه داد:‌ متاسفانه کشورهایی مثل رژیم عربستان بیشتر به دنبال تفرقه و اختلاف افکنی هستند و به همین دلیل نتیجه‌ای جز اختلاف نمی‌بینند. در صورتی که اگر روششان را عوض کنند آنها هم می‌توانند به جای جنگ افروزی در صلح منطقه شریک باشند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها