خشم سعودی ها از آزادی البوکمال؛

برگزاری نشست فوق العاده وزيران خارجه عرب در قاهره/ صدور بیانیه ضد ایرانی از سوی اتحادیه عرب علیه ایران

برگزاری نشست فوق العاده وزيران خارجه عرب در قاهره/ صدور بیانیه ضد ایرانی از سوی اتحادیه عرب علیه ایران
يکشنبه 28 آبان 1396 - 19:23

پیروزی های پی در پی جبهه مقاومت در سوریه و به خصوص پیروزی این جبهه در البوکمال سوریه خشم سعودی ها را بیش از پیش برانگیخته است از همین رو به دنبال انتقام گیری از ایران در قاهره هستند.

العالم _ مصر 

پیروزی جبهه مقاومت خشم سعودی ها را برانگیخته است از همین سعودی ها در قاهره دنبال انتقام از ایران و جبهه مقاومت هستند.

در بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب که از زبان «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب خوانده شد، ایران به دخالت و نا امن‌سازی در منطقه متهم شد.

ابوالغیط در این بیانیه گفت: سخنان خصمانه و تنش‌آفرین ایران را محکوم می‌کنیم و دخالت‌های ایران موجب بی ثباتی در یمن شده است و ایران تمامی فرصت‌ها برای اعتماد‌سازی در جهان عرب را از دست داده است.

این بیانیه مدعی شد که ائتلاف سعودی یک کشتی ایرانی حامل سلاح برای حوثی‌های یمن را توقیف کرده است و موشکی که ریاض را هدف قرار داد ساخت ایران بود.

ابوالغیط تأکید کرد: نشست وزرای خارجه عربی هر گونه دست اندازی به امنیت عربستان سعودی را رد می‌کند و ایران از شبه نظامیان مسلح در چند کشور عربی حمایت می‌کند.

دبیر کل اتحادیه عرب با بیان اینکه زمان خلاصی منطقه از خشونت و فرقه‌گرای فرا رسیده مدعی شد که تهدیدات ایران تمامی خطوط قرمز را رد کرده و ایران تلاش دارد تا خنجری بر پهلوی عربستان و کشورهای عربی خلیج فارس باشد.

در بخش‌های پایانی این بیانیه ایران به در پیش گرفتن سیاست فرقه‌گرایی متهم شده که با توافق هسته‌ای قدرت یافته است.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها