بر اساس گزارش مطالعاتی آمریکائیها مطرح شد؛

محو آل سعود و تجزیه عربستان در دهه آینده

محو آل سعود و تجزیه عربستان در دهه آینده
سه شنبه 30 آبان 1396 - 13:53

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان این که همه ما نسبت به تمامیت سرزمین حجاز و دفاع از مکه و مدینه متفق‌القول هستیم، گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها می‌خواهند عربستان را به نابودی بکشانند و آن را تجزیه کنند.

العالم ـ عربستان سعودی

سردار سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشور عالی فرماندهی معظم کل قوا در اجتماع پرشور بسیجیان و همایش بسیجیان مرکز مقاومت بسیج سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به گزارش مطالعاتی آمریکائیها و انتشار آن گفت: بر اساس گزارش مطالعاتی که چند سال قبل توسط آمریکا با عنوان جهان تا سال 2030 منتشر شد، تا سال 2030 رژیمی با عنوان آل سعود در خاورمیانه وجود نخواهد داشت و در این گزارش احتمال تجزیه عربستان را هم داده اند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد، همه ما مسلمین نسبت به تمامیت سرزمین حجاز و دفاع ازمکه و مدینه متفق القول هستیم، لیکن این آمریکائی ها و صهیونیست ها هستند که می خواهند حاکمان سعودی را با اعمال مستبدانه خودشان و با ظلم و تجاوز و توطئه خودشان به سمت نابودی بکشانند.

سرلشکر صفوی در توصیف بسیج گفت: مبنای بسیج بر اساس نظر جهادی پایه ریزی شده است، جهاد فرهنگی،‌ جهاد علمی،‌ جهاد دفاعی و امنیتی، جهاد سازندگی و همه این جهادها در راه خدا و فی سبیل الله و با حداقل هزینه و با حداکثر بهره بود و تماما به نفع مردم و مستضعفان اتفاق افتاد.

وی افزود: کارکردها و عظمت حماسه‌های بسیج در طول 40 سال گذشته در ایران بر کسی پوشیده نیست و در یک جمله بایستی گفت اگر تفکر بسیجی و فداکاریها و رشادتهای بسیجیان نبود ایران هم نبود.

صفوی تصریح کرد: تفکر بسیجی از حوزه جغرافیایی ایران به منطقه غرب آسیا منتشر شده است و در سال 62 جوانان و شیعیان لبنان مقاومت اسلامی لبنان یا حزب الله را با کمک سرداران بزرگی همچون حاج احمد متوسلیان شکل دادند و هم اکنون نیز پس از 34 سال،‌ عملکرد این تشکل قدرتمند یعنی حزب الله لبنان را در مقابله با رژیم صهیونیستی و ایجاد ارامش و امنیت برای مردم لبنان مشاهده می کنید.

پاسخ رهبر شجاع حزب الله به بیانیه اتحادیه عرب

صفوی با اشاره به سخنان رهبر شجاع حزب الله لبنان در پاسخ به بیانیه وزرای خارجه اتحادیه عرب گفت: حقیقتا این ننگ بزرگی است برای برخی از دولتهای عربی که نوکر دلارهای عربستان سعودی باشند و حزب الله را تروریست بنامند.

پیروزی های جبهه مقاومت در سوریه

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت در سوریه گفت: این قدرت بسیج مردمی سوریه بود که با مستشاران نظامی ایران بیش از 70 هزار نیروی بسیجی سوریه را در کنار ارتش سوریه برای مقابله و آزاد سازی مناطق اشغال شده همچون حلب، دیرالزور و رقه و دیروز آزاد سازی بوکمال، آخرین منطقه استقرار داعشی ها به پیروزی رساند.

وی تصریح کرد: این تفکر بسیجی به سوریه رفت و به کمک دولت و ملت و ارتش سوریه باعث شکست ائتلاف آمریکایی و صهیونیستی سعودی شد.

تفکر بسیجی عامل پیروزی عراق در برابر تروریست ها 

صفوی افزود: تفکر بسیجی و تجربه بسیج در ایران توسط نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده دلاور آن سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بنا به در خواست دولت عراق به عراق رفت و بیش از بیست تیپ حشد الشعبی عراق را تشکیل داد و باعث نجات بغداد، سامرا و موصل و اربیل و همچنین خنثی شدن توطئه تجزیه شمال عراق و تصرف مناطق نفتی کرکوک تا مرز ترکیه شد.

شکست همیشگی رژیم صهیونیستی برای ایجاد فتنه جدید در منطقه

وی گفت: این تفکر بسیجی رژیم صهیونیستی را برای همیشه در ایجاد یک فتنه جدید در منطقه شکست داد. تفکر بسیجی در یمن نیروهای مردمی و جهادی شمال یمن یعنی حوثی‌ها را شکل داد که حوثی ها با کمک مکتب جهاد و مقاومت به مقابله با تجاوز پادشاهی سعودی و قتل عام مردم بی گناه یمن پرداخته‌اند.

صفوی ادامه داد: میلیونها کودک یمنی در معرض بیماری وبا و مرگ ناشی از بیماری و کمبود غذا بسر می برند، چرا اجلاس وزراء اتحادیه عرب یک حکم در محکومیت این همه قساوت و جنایت عربستان سعودی نداده است و سکوت مرگبار کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها