لاریجانی در دیدار با رئیس کمیته امنیت ملی سنای پاکستان:

نباید بگذاریم کشورهای منطقه بازیچه دست آمریکا شوند

نباید بگذاریم کشورهای منطقه بازیچه دست آمریکا شوند
چهارشنبه 1 آذر 1396 - 11:35

رئیس مجلس گفت: باید با کشور‌های منطقه گفت‌وگو کنیم و نگذاریم کشور‌ها آلت دست آمریکا شده است و تصمیمات آنها به نفع اسرائیل شود.

العالم _ ایران / سیاسی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه، اول آذرماه) با سناتور مشاهد حسین رئیس کمیته امنیت ملی و دفاعی مجلس سنای پاکستان در استانبول و در حاشیه برگزاری دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در ابتدای این دیدار درباره روابط ایران و پاکستان گفت: بسیار خرسندیم که روابط ایران و پاکستان در سطح پارلمانی گسترده و نزدیک است و این موضوع برای رایزنی های آتی می تواند بسیار مهم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به نقش پاکستان در حل بحران های منطقه اشاره و بیان کرد: امروز کشورهایی همچون یمن مشکلات اساسی دارند، لذا باید کمک کنیم تا مسائل آن از طریق راه حل سیاسی برطرف شود، چراکه در نهایت تمام مشکلات منطقه به نفع اسرائیل خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با بیان اینکه رژیم صهیونیستی قصد دارد بحران سیاسی در منطقه ایجاد کند، اظهار کرد: باید با کشورهای منطقه گفت و گو کنیم و نگذاریم کشورها آلت دست آمریکا شده است و تصمیمات آنها به نفع اسرائیل و آمریکا شود، لذا از این رو باید از وزن ایران، پاکستان و ترکیه در حل شرایط منطقه استفاده کرد.

رییس کمیته امنیت ملی و دفاعی مجلس سنای پاکستان: آمریکایی ها در رسیدن به هدف شکست ایران با شکست مواجه شده اند

سناتور مشاهد حسین نیز در ادامه این دیدار ضمن اشاره به روابط پارلمانی خوب دو کشور گفت: اخیرا مقامات نظامی و اطلاعاتی دو کشور دیدارهایی داشته اند که بسیار مفید است.

وی در ادامه با اشاره به تضعیف آمریکا در منطقه اظهار کرد: آمریکا به صورت مرتب می خواهد برای کشورهای منطقه مشکل آفرینی کند اما نمی تواند چرا که ایران کشور قوی است و کشورهای منطقه می دانند که آمریکا نمی تواند اقدام مهمی در این زمینه انجام دهد.

رئیس کمیته امنیت ملی و دفاعی مجلس سنای پاکستان در پایان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا روابط ایران و پاکستان و ترکیه بیش از پیش تقویت شود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها