رفتار نژادپرستانه با دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا+ ویدیو

چهارشنبه 1 آذر 1396 - 19:20

دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا می‌گوید که راننده آمریکایی یک اتوبوش شهری او را به دلیل این که نامش «محمد» است، نیمه شب از اتوبوس پیاده کرده است.

العالم ـ آمریکا

محمد رضا سرداری دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا می‌گوید نیمه‌شب او را  به دلیل این که  نامش «محمد» است از یک اتوبوس شهری اخراج کرده  اند. 

روزنامه ایندیپندنت نوشت، «محمد رضا سرداری»، دانشجوی مقطع دکتری رشته برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه تگزاس می‌گوید روز 12 نوامبر (برابر با 22 آبان) در مسیر «آرلینگتون» به «کانزاس» راننده اتوبوس او را پیاده کرده و از او خواسته بلیطش را نشان دهد.

محمد رضا سرداری در صفحه فیسبوک خود در مورد حادثه ای که روز 12 نوامبر (22 آبان) در مسیر بین آرلینگنون به کانزاس سیتی در ایالت میسوری برای وی رخ داده اطلاع رسانی کرده است.

به گفته این دانشجوی رشته برنامه ریزی شهری راننده اتوبوس شرکت «گریهاند» نیمه شب و در میانه مسیر او را بیدار کرده و از او خواسته است بلیت خود را به وی نشان دهد.

این دانشجوی ایرانی در صفحه فیسبوک خود نوشته است که راننده اتوبوس با مشاهده نام «محمد» بر روی بلیت الکترونیکی (صفحه تلفن هوشمند) آن را نپذیرفته و از او خواسته است به دلیل به همراه نداشتن نسخه چاپ شده بلیت از اتوبوس پیاده شود.

محمد رضا سرداری در ادامه افزوده که او پس از جستجو نسخه چاپ شده بلیت را ارائه کرده اما راننده اتوبوس همچنان از پذیرش بلیت او خودداری کرده است. در مقابل درخواست راننده اتوبوس برای ترک اتوبوس توسط محمد رضا سرداری، این دانشجوی ایرانی جویای دلیل آن شده است اما به گفته وی راننده اتوبوس در پاسخ به او اظهار داشته است: «نمی خواهم با شما صحبت کنم.»

راننده شرکت «گریهاند» در نهایت با پلیس تماس گرفته است. محمد رضا سرداری می گوید در حالی که منتظر حضور افسر پلیس بوده است دیگر مسافران با او برخورد نامناسبی داشته اند. در نهایت با حضور یک افسر پلیس محمد رضا سرداری ساعت ۳:۴۰ صبح به وقت محلی مجبور به ترک اتوبوس شده است.

به گزارش یورو نیوز، دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا ویدئوی کوتاهی از این حادثه نیز در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است. این دانشجوی ایرانی برای شرکت در یک گردهمایی علمی عازم کانزاس سیتی شده بود.

شرکت «گریهاند» در واکنش به این حادثه آن را «غیر قابل پذیرش» ارزیابی کرده و از آغاز تحقیق در مورد آن خبر داده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها