آمریکا دهها شهروند کره جنوبی را دیپورت کرد

آمریکا دهها شهروند کره جنوبی را دیپورت کرد
پنج‌شنبه 2 آذر 1396 - 18:42

آمریکا از ورود ده ها شهروند کره جنوبی که قصد داشتند بر اساس برنامه حذف روادید وارد این کشور شوند جلوگیری و آنها را از فرودگاه بین المللی جورجیا دیپورت کرد.

العالم ـ آمریکا

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، 85 نفر از اتباع این کشور می خواستند بر مبنای توافق دو کشور برای حذف روادید وارد آمریکا شوند که از ورود آنها جلوگیری شده است.
اداره کنسولی وزارت خارجه کره جنوبی در آتلانتا در بیانیه ای آورده است که این افراد روز یکشنبه می خواستند وارد آمریکا شوند اما در فرودگاه بین المللی جورجیا از این کار جلوگیری شده و به آنها دستور داده شده است خاک آمریکا را ترک کنند.
آمریکا و کره جنوبی دارای توافقی به نام 'یی اس تی آ ' هستند که بر اساس آن دو کشور برنامه حذف روادید را اجرا می کنند.
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرده است طبق این توافق اتباع کره جنوبی می توانند برای گردشگری و تجارت برای 90 روز بدون روادید وارد خاک آمریکا شوند اما واشنگتن می گوید که هدف این افراد این مسایل نبوده است.
به گزارش ایرنا، اداره کنسولی وزارت خارجه کره جنوبی از این اقدام آمریکا ابراز نگرانی کرده و افزوده است که همچنان با مسئولان آمریکا در ارتباط است تا مشخص شود به چه علت از ورود آنها جلوگیری شده است.
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرده که با طرف آمریکایی در ارتباط خواهد بود و از این پس اطلاع رسانی بیشتری به مردم می کند تا دیگر چنین اتفاقی نیفتد و آنها بدون مشکل بتوانند به آمریکا سفر کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها