رسانه‌های ترکیه نوشتند؛

بشار اسد چگونه از روسیه به دمشق بازگشت؟

بشار اسد چگونه از روسیه به دمشق بازگشت؟
شنبه 4 آذر 1396 - 08:57

رسانه‌های ترکیه با اعلام این‌که آنکارا، هفته گذشته برای نخستین بار طی چهار سال اخیر به هواپیماهای نظامی روسیه اجازه عبور از آسمان ترکیه به سمت سوریه را داده، نوشتند که هواپیمای حامل رئیس‌جمهوری سوریه هنگام بازگشت وی از «سوچی» از آسمان ترکیه عبور کرد.

العالم _ سوریه

رای‌الیوم گزارش داد؛ رسانه‌های خبری ترکیه می‌گویند که «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه بعد از سفر غیرمنتظره‌اش به روسیه و دیدار با رئیس‌جمهوری این کشور «ولادیمیر پوتین» در سوچی در روز سه‌شنبه، با یک هواپیمای باربری روسیه و از طریق آسمان ترکیه به کشورش بازگشت.

بیشتر بخوانید؛ هدیه بشار اسد به پوتین چه بود؟ + عکس

روزنامه «آیدینلیک» ترکیه وابسته به اپوزیسیون نوشت، آنکارا هواپیماهای متعلق به وزارت دفاع روسیه را از استفاده از آسمان ترکیه برای ورود به سوریه را منع کرده است ولی برای نخستین بار بعد از چهار سال، یک هواپیمای باربری نظامی روسیه، دو‌شنبه گذشته از آسمان ترکیه به مقصد سوریه عبور کرد.

آیدینلیک افزود، رئیس‌جمهوری سوریه در آن هواپیما بود، به‌ویژه این‌که خبر دیدار اسد با پوتین مستقیما بعد از خبر عبور اولین هواپیمای باربری نظامی روسیه از آسمان ترکیه اعلام شد. در حالی‌که پیش از این، ترکیه این امر را ممنوع کرده بود.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی «فاکس» ترکیه گزارش داد، احتمال می‌رود رئیس‌جمهوری سوریه در این هواپیمای روسیه بود.

به گزارش فاکس، منابع دیپلماتیک تنها به گفتن این موضوع بسنده کردند که اجازه ویژه به هواپیمای باربری ویژه روسیه در این‌باره داده شده است.

تسنیم

بیشتر بخوانید؛ بشار اسد چگونه به سوچی رفت؟

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها