درخواست ضد ایرانی ولیعهد سعودی از محمود عباس

درخواست ضد ایرانی ولیعهد سعودی از محمود عباس
شنبه 4 آذر 1396 - 12:54

ولیعهد عربستان سعودی در جریان سفر اخیر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاض از آمادگی کشورش برای پرداخت منابع مالی آشتی ملی خبر داده، اما برای این کار شروطی تعیین کرده است.

العالم ـ عربستان سعودی

به گزارش اسپوتنیک، این مسئول فلسطینی در گفت‌وگو با "العربی الجدید" اظهار داشت که محمد بن سلمان بر آمادگی کشورش برای تأمین منابع مالی آشتی ملی در قبال صلح طولانی مدت گروه‌های فلسطینی از جمله حماس با اسرائیل و تضمین بی طرفی غزه در نبردهای دایر در کشورهای اسلامی و عربی تاکید کرده است.
منبع مزبور همچنین فاش کرد که عربستان سعودی از محمود عباس خواسته است حماس را از ایران و حزب الله دور کند و برای هرگونه کمکی هم در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.
این مسئول فلسطینی تصریح کرد که عباس به ولیعهد عربستان سعودی ابلاغ کرده است که به هیچ وجه نمی‌تواند حماس را متقاعد کند که از ایران و حزب الله دور شود و تنها کاری که اکنون می‌تواند انجام دهد این است که جلوی به اصطلاح مداخله‌های ایران در اوضاع داخلی فلسطین را بگیرد.
محمود عباس از محمد بن سلمان خواسته است رهبران حماس را به ریاض دعوت کند و مستقیما این درخواست را به آن‌ها ارائه دهد، اما بن سلمان گفته که این امر در شرایط کنونی به هیچ وجه شدنی نیست.
این در حالی است که شبکه تلویزیونی اسرائیلی " i24 NEWS" قبلا از تصمیم رییس تشکیلات خودگردان فلسطین برای استعفا در نتیجه اعمال فشارهای عربستان سعودی خبر داده بود.
منبع مزبور به نقل از یک منبع آگاه فلسطینی در رام الله تاکید کرد که پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی به محمود عباس گفته اند که باید طرح صلح دونالد ترامپ را پذیرفته یا استعفا دهد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها