مقتدی صدر:

اسرائیل عامل اصلی حمله تروریستی به مسجد الروضة مصر است

اسرائیل عامل اصلی حمله تروریستی به مسجد الروضة مصر است
شنبه 4 آذر 1396 - 15:57

رهبر جریان صدر ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با قاهره در پرونده حمله تروریستی روز گذشته به مسجد «الروضة» مصر، گفت که عامل و محرک اصلی این حمله تروریستی رژیم صهیونیستی است.

العالم ـ عراق

«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، روز شنبه، برای همکاری با مصر درباره انفجار تروریستی در مسجد «الروضة» در شهر «سیناء» هنگام ادای نماز جمعه، که صدها شهروند بی‌گناه را به خاک و خون کشید، اعلام آمادگی کرد و در عین حال رژیم صهیونیستی را عامل اول و محرک اصلی چنین حملاتی دانست.

دفتر اطلاع‌رسانی جریان صدر عراق در پاسخ به خبرنگاران درباره انفجار تروریستی روز گذشته در مسجد الروضه مصر، به نقل از مقتدی صدر خاطرنشان کرد، پس از محکوم کردن این حمله تروریستی که به کشته شدن شهروندان و نمازگزاران در مسجد الروضة در سیناء منجر شد، همچنین پس از ابراز تسلیت برای کلیه این قربانیان، ما ملاحظاتی داریم. دولت مصر باید مقابل تروریسم و افراط‌گرایی شدید که همه ادیان را نشانه گرفته، بایستد تا از ملت خود حمایت و از آزادی اعتقادی و دینی حفاظت کند.

به نوشته فارس به نقل از پایگاه خبری عراقی «SNG»، وی افزود: نکته دیگر این است که هدف قرار دادن نمازگزاران به این شکل، بیانگر ریشه‌های طائفه‌گری و ترویج آن به طور آشکار است و حتی فراتر از این، با انفجار و بمب‌گذاری، افرادی با یک دین و عقیده یکدیگر را پاکسازی می‌کنند و این امر بیانگر تشدید و تقویت مجدد تروریسم است. 

صدر تاکید کرد که دشمن مشترک به ویژه اسرائیل عامل اول و محرک اصلی چنین اقداماتی است. لذا دولت مصر باید نفوذ اسرائیل در مرزها و از طریق سفارتش در قاهره را محدود کند.

رهبر جریان صدر تاکید کرد: ما در عراق به طور کلی و در نجف اشرف به طور خاص، برای همکاری قلبی و عملی با مصر برای رفع رنج خانواده‌های قربانیان این حمله تروریستی آماده‌ایم و از الازهر می‌خواهیم که با قاطعیت مقابل این گروه‌های گمراه با هر گرایش و مذهبی و دینی بایستد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها