سردار سلامی:

آل سعود رژیمی کریستالی و شکننده است / پایتخت عربستان در تیررس موشک های یمن

آل سعود رژیمی کریستالی و شکننده است / پایتخت عربستان در تیررس موشک های یمن
يکشنبه 5 آذر 1396 - 08:03

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به برخی لفاظی‌های ریاض، با بیان این که سعودی‌ها رژیمی کریستالی و شکننده هستند، از دستیابی یمن به جهش تکتولوژی و افزایش برد موشک هایشان خبرداد و این شائبه را که موشک اصابت شده به پایتخت سعودی از طرف ایران بوده، رد کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در برنامه نگاه یک ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان کرمانشاه و با اشاره به شکست روزهای اخیر داعش، گفت: وقتی آمریکایی‌ها فهمیدن نمی‌توانند به آنچه که می‌خواهند در منطقه برسند و نتوانستند حکومت مورد نظر خودشان را در خاورمیانه تشکیل دهند، طبیعی بود که برای رژیم صهیونیستی احساس ناامنی داشته باشند. از طرفی شاهد سقوط متوالی دیکتاتورهای مورد حمایت خودشان بودند. لذا برای از بین بردن حلقه محوری مقاومت اسلامی فضای داخلی امنیت سوریه را تحت تاثیر قرار دادند و مفهومی در ادبیات سیاسی جهان به نام داعش به وجود آمد.

وی با اشاره به تبعات تشکیل داعش افزود: پس از این جریان استان‌های مختلف سوریه تحت تاثیر حملات تکفیری‌ها و گروه‌های صهیونیستی قرار گرفت و یک ائتلاف جدی و قدرتمند به وجود آمد به شکلی که در رمضان 91 همه تصور می‌کردند که نقطه پایانی بر نظام سوریه است و مراکز حساس سیاسی سوریه زیر خمپاره‌های 60 قرار داشت.

سردار سلامی با اشاره به واکنش جمهوری اسلامی به این تحولات یادآور شد: به دلیل نگاه‌های عمیق رهبری انقلاب و حرکت فرماندهان نیروهای قدس، به سرعت جریان شکست سوریه عکس شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به منطق جمهوری اسلامی ایران در موضوع سوریه یادآور شد: منطق جمهوری اسلامی این بود که تغییر نظام سیاسی باید به دست مردم و با فرایند دموکراتیک صورت بگیرد و حمله و از بین بردن مراکز یک کشور راه حل تغییر نظام سیاسی آن کشور نیست.

نقش آمریکا در شکل گیری گروه های تروریستی

وی افزود: جمهوری اسلامی دقیقاً عمق و ژرفای راهبرد خطرناک آمریکایی‌ها را تشخیص داد اما وقتی آمریکایی‌ها از سوریه نا امید شدند در عراق به حمایت از گروه‌های تکفیری پرداختند.

سردار سلامی با اشاره به برعهده گرفتن هدایت داعش توسط ابوبکر بغدادی تصریح کرد: از سال 2010 که ابوبکر بغدادی هدایت گروه داعش را بر عهده گرفت توانست موصل را تصرف کند و بخش‌های سرزمین عراق را تحت تاثیر قرار دهد و چون بین مرزهای سوریه و عراق مرزهای باز بود آمریکایی‌ها یک جغرافیای بدون مرزی را در عراق و سوریه تشکیل دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش آمریکا در شکل‌گیری گروه‌های تکفیری و صهیونیستی خاطر نشان کرد: 40 درصد سرزمین عراق و 40 درصد سوریه تحت اشغال گروه‌های تکفیری قرار داشت. این جریان نمی‌تواند مخفیانه شکل بگیرد، ما گزارشاتی داریم که در سال 2013 و 2014 در کشورهای سوریه امکانات نظامی پیاده می‌شد.

جلوگیری از فاجعه عظیم انسانی در جهان اسلامی

وی با اشاره به جدی بودن خطر داعش خاطر نشان کرد: داعشی‌ها غیر از خودشان برای هیچ کسی هویتی قائل نبودند و اگر سقوط شهرها توسط داعش ادامه می‌یافت یک فاجعه عظیم انسانی در جهان اسلام و فراتر از آن اتفاق می‌افتاد. چرا که اینها به خاطر خاصیت ارعابی که داشتند به قابلیت فتح بدون جنگ رسیده بودند.

سردار سلامی با اشاره به نزدیک شدن این گروه به مرزهای کشورمان گفت: این‌ها تا 40 ، 50 کیلومتری مرزهای ما آمدند ولی به سرعت دور شدند و نتوانستند کنار مرزهای ما پایگاه‌های مستحکمی را ایجاد کنند.

تشکیل بسیج جهانی اسلامی 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که بسیج جهانی اسلامی در این ماجرا شکل گرفت، اظهار داشت: آن چیزی که اتفاق افتاد این بود که تفکر، اعتقاد و باور بسیجی از این سرزمین به سایر سرزمین‌ها انتقال پیدا کرد و ایثار، فداکاری و حس فدا شدن یکی برای همه و همه برای یکی رواج یافت.

وی با اشاره به اهمیت وحدت میان کشورهای منطقه خاطر نشان کرد: چون همه ما برای اسلام و عزت اسلام تلاش می‌کنیم این موضوع دشمنان مشترک جهان اسلام را ناکام می‌کند. اگر ما بخواهیم هرکسی تنها مرزهای خودش را نگهدارد یکی یکی شکست می‌خوریم، اما اگر با هم گره خورده باشیم ان‌الله مع‌الجماع، همچنین امکان ندارد که ایران امن باشد ولی عراق ناامن باشد.

رژیم آل سعود ساخته دست استعمار 

سردار سلامی با بیان این که رژیم آل سعود ساخته دست استعمار است، گفت: ایدئولوژی وهابیت توسط انگلیسی‌ها در جهان اسلام لانه کرد، آنها تصور می‌کنند می‌توانند توسط آمریکا و استکبار خود را بزرگ جلوه دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که سعودی‌ها در باطلاق یمن گیر کرده‌اند، خاطرنشان کرد، خطرناک ترین حالت برای یک نظام سیاسی فقدان راهبرد است. هم آمریکایی‌ها و هم سعودی‌ها مدت زیادی است که به شکست خوردن عادت کرده‌اند و در فرهنگ‌شان این موضوع جا افتاده است.

وی افزود: اکنون این جهان اسلام است که زمینه ساز تحول در آمریکا شده است.

اعلام جهش تکنولوژی و افزایش برد موشک ها در یمن 

سردار سلامی با اشاره به این شائبه که موشک اصابت شده به پایتخت سعودی از طرف ایران بوده است، گفت: تمام مرزهای یمن تحت کنترل هوایی و زمینی سعودی‌ها قرار دارد و ما رسماً اعلام می‌کنیم که یمنی‌ها توانستند در یک جهش تکنولوژی برد موشک‌هایشان را افزایش دهند. چرا که یک ملت وقتی اراده می‌کند در مقابل تهاجم‌ها می‌ایستد.

سعودی ها رژیم کریستالی و شکننده اند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به برخی لفاظی‌های سعودی‌ها گفت: لفاظی‌ها سعودی‌ها فقط حرف است، ما ظرفیت‌های سعودی‌ها را می‌شناسیم، و می‌دانیم که ظرفیت سعودی‌ها تمام شده است، سعودی‌ها یک رژیم کریستالی و شکننده هستند.

قدرت دفاعی و موشکی ایران قابل مذاکره نیست

وی با اشاره به اهمیت قدرت موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی تصریح کرد، قدرت دفاعی و موشکی ما ضامن امنیت، استقلال و اقتدار دیپلماسی ما است و در این مورد ما هرگز مذاکره نمی‌کنیم. چرا که اگر مذاکره کنیم یعنی تسلیم شده‌ایم و این برای دشمن یعنی فتح بدون جنگ.

سردار سلامی افزود: اگر ما تا امروز برد موشک‌هایمان را تا 2000 کیلومتر حفظ کرده‌ایم و بالاتر نرفتیم به خاطر محدودیت فن‌آوری نیست، چون ما یک منطق راهبردی بر برد موشک‌هایمان داریم. بنابراین اروپایی‌ها بدانند اگر بخواهند وارد حریم ما شوند ما برد موشک‌هایمان را افزایش می‌دهیم.

حمایت معنوی ایران از یمن 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره حمایت از یمن نیز گفت: حمایت معنوی ما از یمن طبیعی است ما وظیفه داریم طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از مظلوم در هر کجای عالم دفاع کنیم و اکنون نیز از یمن حمایت روحی و سیاسی می‌کنیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها