واکنش فعال آمریکایی به مواضع سردار سلیمانی درخصوص آمریکا و داعش

واکنش فعال آمریکایی به مواضع سردار سلیمانی درخصوص آمریکا و داعش
يکشنبه 5 آذر 1396 - 10:21

یک فعال صلح آمریکایی با تایید مواضع سردار سلیمانی در خصوص نقش آمریکا در ایجاد داعش، با اشاره به نامه وی به رهبر معظم انقلاب درباره پایان این گروه تروریستی گفت: شکل گیری این گروه در راستای اهداف ژئوپولیتیک آمریکا در خاورمیانه بود و شکست آن قطعا ناکامی امپریالیسم است.

العالم ـ آمریکا

جو لومباردو عضو گروه آمریکایی ائتلاف متحد ملی ضد جنگ (The United National Antiwar Coalition) افزود: شکست داعش قطعا تحول مثبتی در منطقه بوده و به معنای ناکامی امپریالیسم آمریکاست.
وی با تبلیغاتی دانستن شعار مبارزه با تروریسم توسط آمریکا اظهار کرد: آمریکا مدعی است که در سوریه با تروریسم جنگیده است اما در واقع کاری که آمریکا می خواست بکند، سرنگون کردن اسد بود.
لومباردو ادامه داد: از طرف دیگر گزارش های بسیاری در دست است که هر بار که نیروهای داعش از منطقه ای فرار کرده اند، جنگ افزارهای آمریکایی در آنجا پیدا شده است. این موضوع تصادفی نیست، بیشتر این جنگ افزارها از سوی متحدین منطقه ای آمریکا همچون عربستان سعودی و قطر به داعش رسیده است.
چرا آمریکا درباره مبارزه با القاعده و النصره حرفی نمی زند؟
این فعال ضد جنگ تصریح کرد: من همیشه درباره گفته های دولت آمریکا درباره مبارزه با داعش تردید داشته ام. اخیرا شنیدیم که تعداد افراد غیرنظامی کشته شده توسط نیروهای به رهبری آمریکا در رقه و دیرالزور 31 برابر بیشتر از آمار اعلام شده تلفات توسط رسانه ها در آمریکا بوده است.
وی افزود: از سوی دیگر دولت آمریکا مرتب درباره داعش سخن گفته و هیچ چیزی درباره القاعده، جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی مرتبط با آن در سوریه مطرح نمی کند که بسیار سوال برانگیز است. این موضوع احتمالا مرتبط با سیاست های آمریکا در قبال دیگر کشورهای منطقه است.

لومباردو ادامه داد: همچنین سیاست شرکت های اسلحه سازی آمریکا را در گسترش بحران و فروش سلاح نباید از یاد ببریم. آنها از راه ادامه این بحران ها و درگیری ها سود سرشاری به جیب می زنند.
ایجاد بحران برای پیشبرد اهداف ژئوپولیتیک آمریکا
این فعال صلح آمریکایی درباره این گفته سردار سلیمانی که دولت های گذشته و کنونی آمریکا در شکل گیری و جنایت های داعش سهیم هستند، خاطرنشان کرد، به نظر من در زمان اوباما واقعا کاری علیه داعش در سوریه انجام نمی شد. به نظر می رسد اوباما از داعش پشتیبانی بیشتری می کرد تا اسد را تضعیف کند. داعش هم در حال گسترش بود و هیچ وقت مورد حمله قرار نگرفت. ترامپ به نظر می رسد اقدام نظامی بیشتری علیه داعش کرده است.
لومباردو افزود: در دهه های گذشته، ایالات متحده از گروه های تروریستی پشتیبانی کرده است. نخست با حمایت از اسامه بن لادن در افغانستان علیه روس ها و بعد با تشکیل گروه های تروریستی برای ایجاد بحران در منطقه و پیشبرد اهداف ژئوپولیتیک آمریکا.
وی اظهار کرد: آمریکا در ایجاد فضای فعالیت برای این گروه ها و دادن جنگ افزار به آنها نقش داشته است. از این رو، بدون تردید شکست دادن داعش به معنای ناکامی امپریالیسم آمریکاست.
آمریکا شریک جرم عربستان در یمن
این فعال ضد جنگ آمریکایی همچنین از پشتیبانی واشنگتن از سیاست های عربستان به شدت انتقاد کرد و دولت آمریکا را شریک کامل جنایت های آل سعود علیه مردم یمن دانست.
لومباردو تصریح کرد: منشاء بسیاری از گروه های تروریستی به عربستان باز می گردد. اکنون عربستان 300 میلیارد دلار جنگ افزار از آمریکا خریده است و من واقعا نمی دانم این همه خرید سلاح برای چیست. مگر چه کشوری در حال جنگ با عربستان است؟ بسیاری از این جنگ افزارها در یمن مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان این که آمریکا در تمام جنایت های عربستان در یمن و محاصره مردم آن کشور مقصر است، ادامه داد: این درحالی است که حکومت عربستان مسئول گسترش تروریسم در گوشه و کنار جهان است اما متاسفانه رسانه های آمریکا در این زمینه و همین طور درباره جنگ یمن و جنایت های عربستان سعودی ساکت هستند.
به گزارش ایرنا، فعال صلح آمریکایی اضافه کرد: این واکنش هایی هم که نمایندگان کنگره به تازگی درباره جنگ یمن نشان داده اند به دلیل سر و صدا و اعتراض گروه های مدنی در آمریکا بوده است.

وی افزود: من شخصا به واکنش کنگره امید و باوری ندارم.
لومبارود تصریح کرد: به نظر من یمن تبدیل به یک مساله برای عربستان شده است. این جنگ در داخل نامحبوب بوده و انتقاد جهانی علیه عربستان هم به وجود آورده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها