تشییع نمادین کودکان یمنی مقابل مقر سازمان ملل در صنعا

تشییع نمادین کودکان یمنی مقابل مقر سازمان ملل در صنعا
دوشنبه 6 آذر 1396 - 06:09

مادران یمنی اجساد نمادین کودکان یمنی را در مقابل مقر سازمان ملل در صنعاء تشییع کردند.

العالم - یمن

تجمع اعتراض آمیز یک سازمان حقوقی یمنی در مقابل مقر سازمان ملل متحد در صنعاء برگزار شد.

به گزارش خبرنگار العالم، این سازمان حقوقی در بیانیه خود تحت فشار قرار دادن عربستان به وسیله سازمان ملل متحد برای متوقف کردن حملات وحشیانه این کشور علیه شهروندان یمنی و پایان محاصره یمن را خواستار شد.

در این تجمع اعتراضی نماد اجساد کودکان یمنی که بر اثر گرسنگی و بیماری به شهادت رسیده بودند، تشییع شدند. تشییع کنندگان یمنی با این اقدام اعتراض و نارضایتی خود را نسبت به موضع ضعیف سازمان ملل متحد در مقابل تجاوزات علیه کودکان یمنی اعلام کردند.

خالد الصایدی، خبرنگار العالم در صنعاء در این باره گفت: مادران یمنی در حالی که بر روی دستانشان اجساد سمبلیک از کودکان بی گناه بود در مقابل مقر سازمان ملل متحد در صنعاء تجمع کردند تا زشتی فجایع و جنایات دشمن سعودی و محاصره کشور به خصوص در حق کودکان یمنی را به نمایش بگذارند. 

نور الجروی، رئیس تجمع زنان برای صلح در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: امروز ما با بر روی دست گرفتن اجساد کودکان مان از سازمان ملل متحد می خواهیم سکوت شرم آور جامعه جهانی در مقابل جنایات دشمن سعودی علیه ملت به خصوص کودکان یمنی را محکوم کند.

جمیله الجعدبی، فعال حقوقی یمنی نیز به خبرنگار العالم گفت: همه مردم جهان باید به این کودکان نگاه کنند. کودکان یمنی هم مثل بقیه کودکان جهان هستند. آیا دشمنانی که در عربستان و دیگر کشورها به ما حمله می کنند، خودشان کودک ندارند؟

در گوشه ای دیگر از این جمعیت تابوتی که بر روی آن نشان اتحادیه عرب ثبت شده  بود بر روی دستان تظاهر کنندگان قرار داشت که پس از تشییع سمبولیک و ابراز انزجار از مواضع آن در قبال مسائل کشورهای عربی و  اجرای برنامه های عربستان به خاک سپرده می شود.

عمار صلاح، مسئول جنبش موسوم به حرکت جهانی علیه تروریسم آل سعود در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: ما امروز در اینجا جمع شده ایم تا پیکره موسوم به اتحادیه عرب را دفن کنیم که در حقیقت به اتحادیه ذلت بار و ملعون عربی تبدیل شده است. این اتحادیه جز به منافع آل سعود و رژیم صهیونیستی نمی اندیشد و همیشه با منافع کشورهای عربی از جمله عراق و سوریه و یمن مخالفت می کند و اکنون نیز خود را برای ضربه زدن به لبنان آماده کرده است.

خبرگار العالم در پایان گفت: ائتلاف دشمن سعودی تا کنون شنیع ترین جنایات را علیه مردم یمن مرتکب شده است. ائتلاف سعودی با بستن گذرگاه های یمن در مقابل کشتی های تجاری هفت ملیون نفر از مردم این کشور را در محاصره و گرسنگی قرار داده است. بر اساس آمارهای سازمان های حقوقی شمار کودکانی که از سوء تغذیه رنج می برند به بیش از دو میلیون نفر رسیده است.

این در حالی است که سازمان ملل متحد طی دو سال و نیم گذشته نتوانسته است حملات ائتلاف سعودی علیه یمن را متوقف کند و محاصره این کشور را بردارد و یا حتی از تجاوزات دشمن علیه شهروندان غیر نظامی بکاهد. در عین حال همه می دانند که سازمان ملل متحد با ائتلاف سعودی همکاری کرده و در توطئه علیه یمن یک دست هستند.

 

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها