مبارزه با تروریسم بدون پایان دادن به اشغال فلسطین نتیجه‌ای ندارد

مبارزه با تروریسم بدون پایان دادن به اشغال فلسطین نتیجه‌ای ندارد
چهارشنبه 8 آذر 1396 - 21:19

دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین بیانیه‌ای صادر کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

در این بیانیه آمده است: روز چهارشنبه 8 آذر برابر با 29 نوامبر روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین است. سازمان ملل تحت فشار مبارزات و مجاهدت‌های حق‌طلبانه ملت فلسطین و افکار عمومی مردم آزادی‌خواه جهان، در سال 1356 این روز را به عنوان روز فلسطین نام‌گذاری  کرد. همچنین در چنین روزی در سال 1326 سازمان ملل طی قطعنامه ظالمانه و تحمیلی181، سرزمین مقدس فلسطین را به دو بخش تقسیم کرد.

امروز گرچه پرچم فلسطین در کنار پرچم های 136 کشور جهان برافراشته شده، اما حتی این موقعیت نتوانسته است گرهی از رنج بی پایان این مردم باز کند. در همین مدت شهرک‌های صهیونیستی نشین بیشتری ساخته شده‌اند و همچنان ملت فلسطین با اقدامات قهری و وحشیانه رژیم اشغالگر قدس از خانه و کاشانه خود آواره می‌شوند. کرانه غربی رود اردن با کشیدن برج، دیوار بلند بتنی و سیم خاردار به دور آن به زندان ملت فلسطین تبدیل شده است. نوار غزه در محاصره کامل قرار گرفته و گذرگاهای مصر به روی آنها بسته شده است.

در این سال ها ملت فلسطین بارها مورد حملات هوایی و زمینی ارتش صهیونیستی قرار گرفته، هزاران نفر از ساکنان آن کشته شدند و خانه‌هایشان بر سرشان ویران شده است. زندان‌های رژیم اشغال‌گر قدس از هزاران فلسطینی انباشته شده است. رژیم صهیونیستی که برای تداوم ستمگری خود و اشغال سرزمین فلسطینبه پشتیبانی بی دریغ دولت آمریکا متکی است، تحت حمایت همه جانبه استکبار جهانی آگاهانه می‌کوشد تا ملت فلسطین را از حداقل حقوق مشروع خود محروم کند. همچنان میلیون‌ها آواره فلسطینی در کمپ‌ها و اردوگاه‌های پناهندگان در کشورهای مختلف روزگار خود را با سختی سپری کرده و با حداقل امکانات، بیماری و گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

جهانیان امروز به این باور رسیده‌اند که اشغال فلسطین و جنایات مستمر، سازمان یافته و ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه ساکنان این سرزمین مقدس منشاء ایجاد و تداوم یکی از طولانی‌ترین بحران‌های جهان گردیده است. بحرانی که نه تنها ریشه بسیاری از مشکلات و بحران‌ها درخاورمیانه و جهان بلکه یکی از سرچشمه‌های اصلی ناامنی و بی‌ثباتی در عرصه جهانی به شمار می‌رود.

دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از همه آزادی خواهان، امت اسلامی و مجالس جهان می‌خواهد که ضمن اهمیت دادن و ارج نهادن به تعیین روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین، خواستار پایان دادن به محاصره مردم فلسطین به ویژه مردم نوار غزه و توقف شهرک سازی در مناطق فلسطینی شوند. بر این باوریم که تحولات و بحران های جاری در منطقه بیانگر این است که مبارزه با تروریسم و گروههای تکفیری بدون پایان دادن به اشغال فلسطین و توقف سیاست‌های تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین همچنین ضمن محکوم کردن اقدامات سبوعانه رژیم صهیونیستی در بازداشت وکشتن بدون دلیل جوانان و کودکان فلسطینی، نابودی هویت تاریخی و تمدنی قدس شریف و هتک حرمت مسجد الاقصی، حل ریشه ای بحران فلسطین را در مقاومت و رفع اشغال از سرزمین مقدس، از طریق حق تعیین سرنوشت توسط ساکنین اصلی و بازگشت کلیه آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود می داند و بر لزوم تحکیم وحدت ملی و اتحاد صفوف مبارزین به عنوان پایه اصلی دستیابی به حقوق مشروع ملت فلسطین تاکید می‌کند و معتقد است که سالروز جهانی همبستگی با ملت فلسطین فرصتی برای تجدید مسوولیت تاریخی است که جامعه جهانی در قبال مساله فلسطین به عهده دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها