اسپوتنیک خبر داد:

تاکید روسیه بر پیوستن ایران نیرومند به سازمان شانگهای و اوراسیا

تاکید روسیه بر پیوستن ایران نیرومند به سازمان شانگهای و اوراسیا
جمعه 10 آذر 1396 - 11:31

سفیر فوق العاده و تام الاختیار روسیه در ایران اهمیت پیوستن جمهوری اسلامی به سازمان همکاری شانگهای (SCO) و مجمع اقتصادی اوراسیا (EurAsEC) را مورد تاکید قرارداد.

العالم ـ اروپا

لئون جاگاریان در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتنیک اظهار داشت: عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای در مرحله فعلی روابط مسکو و تهران به نفع همه کشورهای عضو این سازمان و همچنین خود ایران است.
سفیر روسیه افزود:" ایران بارها علاقمندی خود در عضویت تمام و کمال در سازمان همکاری شانگهای اعلام کرده… و عضویت نقش آفرین و شریک مهمی در منطقه همچون ایران به نفع کشورهای عضو همکاری شانگهای است چون ایران دارای همه امکانات اقتصادی، سیاسی و نظامی لازم است".
لئون جاگاریان خاطرنشان کرد، روسیه بارها در سطوح بسیار گوناگون علاقمندی خود در پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگ های را مورد تاکید قرار داده است اما " در این مرحله تعدادی از مسائل وجود دارد که حل آنها لازم بوده و منحصرا در حیطه صلاحت ایران قرار دارند".
به گفته دیپلمات روسی، روند همگرایی ایران با سایر سازمان های منطقه ای همچون مجمع اقتصادی اوراسیا به همین اندازه اهمیت دارد.

مذاکرات انعقاد پیمان تجارت آزاد در تهران
سفیر روسیه اظهار داشت، مذاکراتی درباره انعقاد پیمان تجارت آزاد با کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا هم در تهران و هم در پایتخت های کشورهای عضو این اتحادیه انجام شده است و قرار است روز یکشنبه نیکلای گرومیکو، معاون وزیر کشاورزی روسیه به مذاکره با ایرانیان درباره موضوعات مربوط به همکاری در بخش کشاورزی ادامه دهد.

لئون جاگاریان گفت:" این همکاری هم برای ایران و هم برای تولید کنندگان محصولات کشاورزی در کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا مفید خواهد بود" و وی به "مثبت بودن فرجام این رایزنی ها بسیار امیدوار است".

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها