سامانه دفاع هوایی ساخت روسیه موشک اسرائیلی را در حومه دمشق منهدم کرد

سامانه دفاع هوایی ساخت روسیه موشک اسرائیلی را در حومه دمشق منهدم کرد
يکشنبه 12 آذر 1396 - 10:12

منابع روسی اعلام کردند که یکی از سامانه‌های دفاع هوایی روسی یکی از موشک‌هایی را که رژیم صهیونیستی جمعه‌ به سوی مقرهای ارتش سوریه در حومه دمشق شلیک کرده بود، منهدم کرد.

العالم - آسیا

به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع روسی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی با دو موشک اریحا-1 تأسیسات نظامی درحال ساخت و انبارهای ذخیره مهمات ارتش سوریه در نزدیکی دمشق را هدف گرفته بود اما سامانه دفاع هوایی روسیه از نوع پانتسیر-اس1 یکی از این موشک‌ها را ساقط کرد.

دولت روسیه از دو سال پیش سامانه دفاع هوایی پانتسیر را در اختیار ارتش سوریه قرار داده است. کارشناسان روس نظارت بر این سامانه هوایی را برعهده دارند.

رژیم صهیونیستی جمعه‌ مقرهای نظامی ارتش سوریه در منطقه الکسوه در حومه جنوبی دمشق را هدف قرار داد.

تلویزیون سوریه اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی صبح روز جمعه چندین موشک زمین به زمین را به یکی از مقرهای نظامی در حومه دمشق شلیک کرده اما سامانه دفاع هوایی آنها را منهدم کردند.

با این حال دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید دست کم یکی از این موشک‌ها به هدف اصابت کرده و ظاهرا یک انبار مهمات را منهدم کرده است.

رژیم صهیونیستی پس از این حمله بخش‌هایی از سخنان ضبط شده بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم را منتشر کرد که در آن تاکید می‌کند "اسرائیل اجازه نمی‌دهد امنیتش به خطر بیفتد"

رژیم صهیونیستی طی سال‌های اخیر بارها پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه را هدف قرار داده است.

ایسنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها