ایران و مجارستان 2 سند سرمایه گذاری و کشاورزی امضا کردند

ایران و مجارستان 2 سند سرمایه گذاری و کشاورزی امضا کردند
دوشنبه 13 آذر 1396 - 20:39

موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و مجارستان و قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی و کشت و صنعت بین بخش های خصوصی 2 کشور امضا شد.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

به گزارش تارنمای وزارت اموراقتصادی و دارایی، وزیران اقتصادی ایران و مجارستان عصر دوشنبه موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری را امضا کردند.
همچنین قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و کشت و صنعت بین گروه اقتصادی «نیکا بصیر پیام» و هولدینگ «ال.آ.سی» مجارستان امضا شد.
وزیر اموراقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این آیین گفت: امضای این موافقتنامه ها به فضای سرمایه گذاری و اقتصادی 2کشور کمک می کند و با توجه به عضویت مجارستان در اتحادیه اروپا، اطمینان خاطری را برای کاهش ریسک سرمایه گذاری فراهم می کند.
مسعود کرباسیان تصریح کرد: تا پیش از این سرمایه گذاری به شکل یک قانون حمایت شده در چارچوب مجلس های 2کشور نبود اما امروز این فضا فراهم شد.
دیروز نیز با حضور کرباسیان و «میهایلی وارگا»* وزیر اقتصاد ملی مجارستان، یک سند همکاری بین شرکت ایکاروس مجارستان و هولدینگ صنعتی بانک شهر به امضا رسید.
مجارستان کشوری در اروپای مرکزی به پایتختی بوداپست است. این کشور حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت دارد. 
وزیر اقتصاد مجارستان، یکشنبه با وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد. نمایندگان بخش خصوصی 2 کشور نیز عصر دیروز در حضور وی، چهار قرارداد همکاری اقتصادی امضا کردند.
دیدار با معاون رییس جمهوری، وزیران صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نفت از برنامه های امروز هیات مجارستان بود.
جمهوری اسلامی ایران در پنج ماهه امسال به میزان یک میلیون و 319 هزار و 261 دلار به مجارستان صادرات داشت و در همین مدت از این کشور هشت میلیون و 657 هزار و 934 دلار کالا وارد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها