انگلیس از تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت امریکا به قدس ابراز نگرانی کرد

انگلیس از تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت امریکا به قدس ابراز نگرانی کرد
چهارشنبه 15 آذر 1396 - 12:00

لندن از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

العالم - اروپا

شبکه خبری العالم در خبری فوری اعلام کرد، وزیر امور خارجه انگلیس از تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به قدس ابراز نگرانی کرد.

سفیر فلسطین در انگلیس هم گفت: اعتراف ترامپ به مرکزیت  قدس برای رژیم صهیونیستی، مرگ فرایند سازش است.

فدریکا موگرینی، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اروپا نیز به شدت به آمریکا درباره انتقال یک جانبه سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و شناسایی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل هشدار داد.

او که در بروکسل با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا سخن می‌گفت، تصریح کرد که  وضعیت حقوقی بیت‌المقدس باید در مذاکرات دو جانبه (اسرائیل- فلسطینی‌ها) روشن شود.

موگرینی خواهان آن شد که از هر اقدامی که روند مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها را دشوارتر کند مطلقاَ باید امتناع شود. او بر این نکته تاکید کرد که بیت‌المقدس باید هم پایتخت اسرائیل و هم پایتخت کشور مستقل فلسطینی باشد.

یک مسئول فلسطینی روز گذشته (14 آذر) خبر داد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تلفنی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در خصوص وضعیت قدس گفتگو کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، ترامپ  قصد خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را به محمود عباس خبرداد.

همچنین دیوان پادشاهی اردن اعلام کرده است، ترامپ به پادشاه اردن خبر داد که قصد دارد سفارت واشنگتن در تل آویو را به قدس منتقل کند.

خبرنگار العالم پیش از این در خبری فوری اطلاع داده بود رژیم اشغالگر در راستای آمادگی برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر از سوی امریکا، سطح آماده باش نیروهای خود را افزایش داده است.

ترامپ پیش از این دو بار قانون انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را به دلیل آنچه احتمال تاثیر منفی بر روند گفت و گوهای سازش میان اسرائیل و فلسطینیان اعلام شده، تعلیق کرده است.

'جرد کوشنر' مشاور و داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه گفت که رئیس جمهوری هنوز درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تصمیمی نگرفته است. وی با این حال تاکید کرد که این مساله همچنان در دست بررسی است.

'صائب عریقات' دبیر کمیته اجرایی 'سازمان آزادی بخش فلسطین' همچنین هشدار داده است که اعتراف آمریکا به پایتخت بودن قدس برای اسرائیل یک آشوب بین المللی خطرناک ایجاد خواهد کرد.

همچنین کاخ سفید اعلام کرد ترامپ تا ساعاتی دیگر دراین رابطه با نخست وزیر رژیم اشغالگر نیز گفت و گوی تلفنی خواهد داشت. 

فلسطینی ها در هفته ای که گذشت همواره تاکید کرده اند که انتقال سفارتخانه آمریکا ازتل آویو به بیت المقدس غیر قابل پذیرش است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها