قدس هیچگاه پایتخت اسرائیل نخواهد شد

قدس هیچگاه پایتخت اسرائیل نخواهد شد
پنج‌شنبه 16 آذر 1396 - 16:13

حسین شیخ الاسلام رئیس سازمان مردم ‌نهاد جمعیت حامیان آزادی قدس شریف و معاون سابق وزیر امور خارجه ایران اقدامات رئیس جمهور آمریکا را محکوم و تاکید کرد که قدس شریف همواره پایتخت فلسطین خواهد ماند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید، اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به اورشلیم مهیا سازد.

حسین شیخ الاسلام رئیس سازمان مردم ‌نهاد جمعیت حامیان آزادی قدس شریف و معاون سابق وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که اقدامات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تنها یک موضوع را نشان می دهد و آن اینکه رئیس جمهور آمریکا خواهان آرامش و صلح در منطقه خاورمیانه نیست. 

رئیس سازمان مردم ‌نهاد جمعیت حامیان آزادی قدس شریف گفت: ترامپ ممکن است بتواند سفارت آمریکا را به اورشلیم انتقال دهد ولی قدس پایتخت اسرائیل نخواهد شد. در حال حاضر تمام دنیا با این اقدام مخالف است و به این امر واکنش نشان داده و این نشان دهنده این است که ترامپ خواهان آرامش و ثبات در این منطقه نیست و اکنون که سایه داعش از این منطقه برداشته شده و توانستیم آرامش و ثباتی به منطقه بدهیم، ترامپ داستان دیگری را آغاز می کند که درگیری ها اوج بگیرند.

شیخ الاسلام افزود: شکی نیست که همه کشورهای اسلامی و مسلمان ها و ملت های اسلامی با این اقدام مخالف بوده و نسبت به آن واکنش نشان خواهند داد که منجر به بالا رفتن تشنج خواهد بود که آقای ترامپ موفق به این کار نخواهد شد. 
وی ادامه داد که ما این اقدام را به شدت محکوم کرده به این دلیل که این یک جنایت بزرگ در حق مسلمانان، فلسطینی ها و قدس شریف بوده و قدس همچنان پایتخت فلسطین خواهد بود و اسرائیل نابود می شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها