ابو شریف: مسلمانان در حمایت از قدس و مسجدالاقصی بپاخیزند

ابو شریف: مسلمانان در حمایت از قدس و مسجدالاقصی بپاخیزند
پنج‌شنبه 16 آذر 1396 - 16:20

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران از مسلمانان تمام دنیا خواست تا در حمایت از قدس و مسجد الاقصی بپا خیزند.

العالم ـ  فلسطین اشغالی

"ناصر ابوشریف" نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران در گفت‌وگو با تسنیم درباره اقدام روز چهارشنبه "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در برسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی صحبت کرد.

آمریکا از ضعف و گسستگی در داخل جهان اسلام استفاده کرد

وی خاطرنشان کرد، کنگره آمریکا از سال 1994، شهر قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل برسمیت شناخت و از دولت وقت خواست تا سفارت آمریکا را به قدس منتقل کند اما روسای جمهور آمریکا این قانون را اجرایی نکردند اما ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی خود این موضوع را ذکر کرد و در همان ابتدا نیز به دنبال اجرایی کردن این دستور بود اما با چالش‌های متعددی مواجه شد اما در نهایت این تصمیم را اجرایی کرد. البته موضع آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی و ظلم و اشغالگری و جنایت‌هایش‌ کاملا آشکار است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران گفت: از سوی دیگر اکثر مشاوران ترامپ از راست‌گراها هستند که از مسلمانان متنفر هستند. همچنین کسی که به عنوان مشاور در موضوع فلسطین انتخاب شده کوشنر می‌باشد که داماد ترامپ بوده و یکی از یهودیان صهیونیست حامی شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس به شمار می‌آید. از سوی دیگر می‌توان به برخی عوامل مساعد در منطقه نیز اشاره کرد.

وی افزود: برخی از کشورهای عربی از ترامپ و حضورش در کاخ سفید استقبال کردند و آنها انتظار حمایت آمریکا از این کشورها در قبال برخی از کشورهای منطقه و به خصوص ایران را دارند. بنابراین آمریکا از حالت ضعف و گسستگی در داخل جهان اسلام استفاده کرد و ترامپ تصمیم خود برای برسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را به راحتی عملی کرد.

مسلمانان در حمایت از قدس و مسجدالاقصی بپاخیزند

ابوشریف در خصوص موضع کشورهای اسلامی در قبال این طرح آمریکا گفت: باید بگویم که از دولت کشورهای عربی انتظار زیادی وجود ندارد چون اگر بی‌تفاوتی کشورهای عربی وجود نداشت، دولت آمریکا این تصمیم را اتخاذ نمی‌کرد. به خوبی می‌دانیم که هماهنگی‌هایی میان کوشنر با ولیعهد عربستان و ولی‌عهد امارات وجود دارد و هماهنگی‌هایی نیز پیش از اعلام این تصمیم ترامپ وجود داشته است. بنابراین اعتقاد داریم که ملت‌ها باید به وظایف خود در قبال مقدسات به پا خیزند و دفاع از عقاید و قبله نخست مسلمانان از واجبات اسلامی است و همه مسلمانان می‌بایست در حمایت از قدس و مسجد الاقصی به پا خیزند. در این صورت دولت‌ها نیز تحت فشارهای مردم خود مجبور به اتخاذ تصمیمات قاطعانه‌ای خواهند شد. کشورهای عربی می‌بایست در وهله نخست طرح خود درباره فلسطین را لغو کرده و موضع خود را در قبال این اقدام آمریکا آشکارا اعلام کنند.

ملت فلسطین برای مقابله با صهیونیست‌ها به حمایت مسلمانان نیاز دارد

نماینده جهاد اسلامی در ادامه این مصاحبه خاطرنشان کرد، وظیفه بزرگتر بر دوش ملت فلسطین قرار دارد و سازمان آزادی‌بخش فلسطین و تشکیلات خود گردان فلسطین باید برسمیت شناختن اسرائیل را لغو کرده و روند مسالمت‌آمیز با رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و توافق اسلو را برای همیشه به خاک بسپارند و به روند متحد کردن ملت فلسطین سرعت ببخشند و هرگونه مشروعیت اسرائیل بر تمامی سرزمین فلسطین و نه قدس را زیر سوال ببرند. این از جمله موارد مهمی است که در زمان کنونی باید اتخاذ شود. اما تردیدی وجود ندارد که ملت فلسطین در راستای ایستادگی و پایداری به حمایت و پشتیبانی امت اسلامی نیاز دارد تا قادر باشد انتفاضه وسیعی را در مقابله با این رژیم برای آزادسازی قدس و کرانه باختری به راه اندازد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها