شهردار لندن:ترامپ چیزی از دیپلماسی نمی داند

شهردار لندن:ترامپ چیزی از دیپلماسی نمی داند
پنج‌شنبه 16 آذر 1396 - 22:26

صادق خان شهردار لندن بر لزوم اتحاد همگانی مسلمانان در برابر توهین های رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد و گفت:دونالد ترامپ چیزی از دیپلماسی نمی داند.

العالم ـ اروپا

 

به نوشته روزنامه پرشمارگان پاکستانی 'داون' ، صادق خان امروز (پنجنشبه) در سفر به پاکستان و شهر لاهور در گفت و گو با 'جئو نیوز' از تصمیم ترامپ در مورد بیت المقدس انتقاد کرد و گفت که او نمی داند با این اقدام، چه تخلف و اقدام نادرستی را مرتکب شده است.
وی با تاسف بار خواندن تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت:همه جهانیان باید در برابر این اقدام و توهین ها متحد شده و به ترامپ بفهمانند که دچار اشتباه شده است.
شهردار لندن بر لزوم اقدام سازمان ملل و جهانیان برای تغییر موضع ترامپ از این تصمیم تاکید کرد.
صادق خان همچنین تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره قدس را خطرناک عنوان کرد و ادامه داد:در این مورد بسیار نگران هستم.
حضور صادق خان شهردار لندن به پاکستان نخستین سفر رسمی این مقام به این کشور است.
وی در سفر به لاهور با شهباز شریف سر وزیر ایالت پنجاب پاکستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس جمهوری پاکستان نیز روز پنجشنبه با محکومیت اقدام دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در خصوص به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، از ترامپ خواست از تصمیم خود صرفنظر کند.
همچنین سراج الحق رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان و علامه راجا ناصر عباس جعفری رییس حزب وحدت مسلمین پاکستان با محکومیت اقدام ترامپ در خصوص بیت المقدس، اعلام کردند که فردا (جمعه) در سراسر این کشور در اعتراض به تصمیم ترامپ در مورد بیت المقدس راهپیمایی سراسری برگزار می کنند.
وزارت امور خارجه پاکستان و دفتر نخست وزیر این کشور نیز چهارشنبه شب با انتشار بیانیه مطبوعاتی با این اقدام ترامپ مخالفت کردند.
به گزارش ایرنا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه پانزدهم آذرماه اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد.
وی در سخنانی در کاخ سفید گفت:از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.
با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اعلام کرد.
کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 طرح انتقال سفارت آمریکا به قدس را تصویب کرد.
دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده اند. ترامپ در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وعده داده بود که این مصوبه را اجرا کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها