واکنش مفتی مسکو به تصمیم ترامپ/درخواست انتقال مقر سازمان ملل به بیت المقدس

واکنش مفتی مسکو به تصمیم ترامپ/درخواست انتقال مقر سازمان ملل به بیت المقدس
شنبه 18 آذر 1396 - 16:05

مفتی مسکو در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا،خواستار انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به بیت المقدس (اورشلیم) شد.

العالم ـ اروپا

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روسیه الیوم، آلبیر کرگانف، مفتی مسکو اعلام کرد: قدس، پایتخت فعلی سه دین آسمانی است و انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به اورشلیم (بیت المقدس) امری منطقی است.
مفتی مسکو در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل خواستار انتقال مقر سازمان ملل از نیویورک به قدس شد.
وی در ادامه افزود: انتقال مقر سازمان ملل به این منطقه در اصل باید تمامی کشورها، ملت‌ها و فرهنگ‌ها را متحد کند.
در همین راستا، کرگانوف، از آمریکا خواست تا مسئولیت این اقدام را برعهده بگیرد و در این خصوص امت‌ها، فرهنگ‌ها و دین و مذهبشان را متحد کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه (15 آذر ماه/ششم دسامبر) طی سخنانی در کاخ سفید بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس (اورشلیم) را مهیا سازد.

این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عربی و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها