واردات دوغ تکذیب شد

واردات دوغ تکذیب شد
شنبه 18 آذر 1396 - 21:07

گمرک گناوه انتشار خبر واردات دوغ از این گمرک را «بی اساس» و آن را «شیطنت رسانه ای» خواند.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

به گزارش شنبه پیام رسان گمرک جمهوری اسلامی ایران، گمرک گناوه اعلام کرد: با بررسی سوابق در سامانه برخط جامع امور گمرکی روشن شد هیچگونه واردات دوغ از این گمرک صورت نگرفته و این خبر بی اساس بوده است و تکذیب می شود.
بر این اساس ردیف تعرفه 0403 در کتاب مقررات صادرات و واردات شامل چندین قلم کالا مانند دوغ می شود.
بررسی این ردیف های تعرفه ای در سامانه جامع گمرکی نشان می دهد هیچگونه پته الکترونیکی ترخیص کالایی تحت عنوان دوغ از گمرک گناوه صادر نشده و انتشار چنین اخباری از سوی برخی رسانه های خاص نوعی شیطنت رسانه ای بوده است.
گمرک جمهوری اسلامی ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می رود که بر اساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال 2017 به خود اختصاص داده است.
بیستم آبان ماه وزیر اموراقتصادی و دارایی پس از دیدار دبیرکل سازمان جهانی گمرک در تهران اعلام کرد بر پایه ارزیابی دفتر اطلاعات «رایلو» در سازمان جهانی گمرک، ایران 2سال در زمینه پیگیری تخلف های گمرکی اعم از قاچاق و ورود و خروج کالاهای تقلبی رتبه دوم را داشت که امسال جایگاه نخست را به دست آورد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت بیست و سوم آبان ماه اعلام کرد: در هفت ماهه امسال 500 میلیون دلار محصولات لبنی به دنیا صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 40 درصد رشد کرد.
مجتبی خسروتاج افزود: در این مدت 100 میلیون دلار ماست، 67 میلیون دلار دوغ و 73 میلیون دلار شیرخشک صنعتی از کشور صادر شد.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها