صالحی در دیدار با جانسون:

رفع موانع بانکی برای حفظ برجام ضروری است

رفع موانع بانکی برای حفظ برجام ضروری است
يکشنبه 19 آذر 1396 - 16:25

بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلستان امروز (یکشنبه) با علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز ملاقات کرد.

العالم - ایران / سیاسی

در این ملاقات طرفین ضمن یادآوری مباحث مطروحه در ملاقات قبلی در لندن، در خصوص موضوعاتی نظیر برجام، تحولات منطقه‌ای و روابط دوجانبه تبادل نظر کردند.

در خصوص برجام، وزیر خارجه انگلیس ضمن اعلام حمایت کشورش از این توافق، حفظ آن را با اهمیت خواند و به تلاشش در حمایت از برجام در سفر به آمریکا و در ملاقات با نمایندگان کنگره آمریکا اشاره و تأکید داشت که فضای غالب در آمریکا نیز همچنان معطوف به حفظ برجام است.سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا نیز در مقابل این توافق چندان زمینه‌ای برای اجرایی شدن ندارد.

علی اکبر صالحی نیز با تأکید بر موضع اصولی جمهوری اسلامی مبنی بر پایبندی به تعهدات از جمله در برجام، بر اهمیت مشاهده فواید عینی تداوم این روند تأکید داشت.

در این راستا وی به تشریح موانع همکاری از جمله در حوزه بانکی بین دو کشور پرداخته و رفع آنها را برای حفظ برجام ضروری توصیف کرد.

طرف انگلیسی اظهار داشت: موانع بانکی به تدریج در حال رفع شدن است.

در خصوص تحولات منطقه‌ای نیز طرفین به بررسی آخرین وضعیت در موضوعات منطقه‌ای از جمله عراق، سوریه، یمن و همچنین روابط ایران و عربستان پرداختند.

وزیر خارجه انگلیس بر اهمیت و نقش جمهوری اسلامی ایران در حل مشکلات و بحران‌های منطقه تأکید کرد.

در مورد روابط دوجانبه نیز طرفین ضمن ابراز علاقمندی برای گسترش روابط در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه علمی، از توسعه بیشتر همکاری‌ها در این رابطه استقبال کردند.

همکاری در حوزه‌های کاربردی و به خصوص پزشکی هسته‌ای از جمله موضوعات مورد تأکید دو طرف بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها