هشدار موگرینی به نتانیاهو در باره افزایش ناآرامی ها

هشدار موگرینی به نتانیاهو در باره افزایش ناآرامی ها
دوشنبه 20 آذر 1396 - 12:36

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز نشست خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اعلام نگرانی بروکسل از افزایش ناآرامی ها در خاورمیانه، نسبت به این مساله هشدار داد.

العالم ـ اروپا

سایت اتحادیه اروپا گزارش داد، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل نسبت به افزایش خشونتها در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد و آن را هدیه ای برای افراط گرایان دانست.

موگرینی همچنین اعلام کرد که در دیدار نتانیاهو با وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خصوص موضوع بیت المقدس و از سرگیری مذاکرات سازش با محوریت تشکیل ۲ کشور صحبت خواهد شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس نیز بر پایبندی اتحادیه اروپا به پیمان اسلو تاکید کرده و در پیامی نوشته بود که اروپایی ها معتقدند بیت المقدس باید پایتخت دو دولت فلسطینی و اسرائیلی باشد.

موگرینی همچنین بر لزوم انجام مذاکره برای حل اختلافات بین دو طرف تاکید کرده بود.

به گزارش مهر، نتانیاهو نیز در دیدار با موگرینی مدعی شد: خاورمیانه از سوی اسلام مبارز سنی و اسلام مبارز شیعه تحت رهبری ایران مورد تهدید است. بیت المقدس پایتخت اسرائیل است و اقدام ترامپ، گذاشتن حقیقت روی میز بود!

وی در ادامه بدون اشاره به اعتراضات جهانی در واکنش به اقدام ترامپ، گفت: اقدام ترامپ رسیدن به صلح را در خاورمیانه ممکن می کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها