الجزایر: داعش در حال بازسازی خود در شمال آفریقاست

الجزایر: داعش در حال بازسازی خود در شمال آفریقاست
دوشنبه 20 آذر 1396 - 16:35

وزیر خارجه الجزایر اعلام کرده که داعش در حال بازسازی بدنه خود در شمال آفریقاست و تلاش می کند گروه جدیدی را به صفوف تروریست های خود اضافه کند.

العالم-افریقا

به گزارش روزنامه «الشروق»، «عبدالقادر مساهل» وزیر خارجه الجزایر اعلام کرد که داعش از تروریست های وابسته به خود که از سوریه و عراق فرار کرده بودند، فرمان داده تا به سوی لیبی حرکت کنند.

به گفته مساهل داعش از پیروان خود خواسته به منطقه ساحل و صحرا در لیبی مهاجرت کنند و این مسأله برای شمال آفریقا خطرساز شده است. وزیر خارجه الجزایر تأکید کرد که عقب نشینی نظامی تروریست های داعش از سوریه و عراق باعث شده تا این گروهک مسیر جدیدی را انتخاب کند و به این ترتیب چالش های امنیتی جدیدی ایجاد خواهد کرد.

وی تأکید کرد که علاوه بر آن خطر بازگشت تروریست های آفریقایی به کشورهای اصلی خود هم قاره آفریقا را تهدید می کند به ویژه اینکه داعش وارد محیط اجتماعی و اقتصادی فقیری شده و این گروهک تروریستی در طول چندسال گذشته توانسته برای خود منابع مالی زیادی ایجاد کند.

وزیر خارجه الجزایر هشدار داد که داعش در حال بازسازی خود در شمال آفریقاست و این بار تلاش می کند تا گروه جدیدی از افراد را به گروهک تروریستی خود اضافه کند که از آموزش نظامی و ایدئولوژکی بالایی برخوردار هستند و علاوه بر آن آشنایی کامل با استفاده از اینترنت و شبکه های مجازی دارند.

پیشتر اتحادیه آفریقا هم  از بازگشت احتمالی بیش از ۶ هزار آفریقایی عضو گروه تروریستی داعش به کشورهای این اتحادیه خبر داده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرده بود.

مهر

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها