قرعه کشی فوتسال جام ملتهای آسیا 2018/ملی پوشان ایران حریفان خود را شناختند

قرعه کشی فوتسال جام ملتهای آسیا 2018/ملی پوشان ایران حریفان خود را شناختند
سه شنبه 21 آذر 1396 - 09:25

تیم فوتسال ایران که یازده بار فاتح جام ملتهای آسیا شده است، در قرعه کشی رقابت‌ های سال 2018 با عراق، چین و میانمار هم گروه شد.

العالم - ایران / ورزشی

به گزارش تارنمای کنفدراسیون فوتبال آسیا، در مراسم قرعه کشی رقابتهای فوتسال جام ملتهای آسیا (قهرمانی آسیا) که امروز(سه شنبه/21 آذر) انجام شد، تیم ایران در گروه سی قرار گرفت.

ژاپن، ازبکستان، کره جنوبی و تاجیکستان در گروه B قرار گرفتند. ژاپن، در سال های 2006، 2012 و 2014 به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافت. 

تایلند نیز به همراه قرقیزستان، لبنان و بحرین در گروه D قرار گرفت. تایلند، قهرمان رقابت های قهرمانی فوتسال آسه آن در سال 2017، در سال های 2008 و 2012 نایب قهرمان شد. ویتنام، چین تایپه، مالزی و اردن نیز در گروه A به مصاف هم می روند.

از هر گروه، دو تیم برتر به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کند.

اولین مسابقه رقابت های قهرمانی فوتسال آسیا در اول فوریه 2018 و فینال مسابقات نیز 11 فوریه برگزار خواهد شد. 

رقابت های قهرمانی فوتسال آسیا مهم ترین رقابت های فوتسال در سطح قاره کهن محسوب می شود. نخستین دوره این مسابقات در سال 1999در کشور مالزی برگزار شد.

تیم ملی فوتسال ایران تاکنون قهرمان برتر این مسابقات بوده است و طی چهارده دوره این مسابقات به یازده عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی و دو عنوان سومی دست پیدا کرده است. 

در بیشتر ادوار این مسابقات اکثر عناوین بهترین ‌ها از جمله بهترین بازیکن، بهترین گلزن، بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع، جام اخلاق و بهترین مربی به تیم ایران اختصاص یافته است. 

پانزدهمین دوره رقابت های فوتسال جام ملت های آسیا (قهرمانی فوتسال آسیا) به میزبانی چین تایپه برگزار می شود. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها