رئیس جمهوری پیش از حضور در اجلاس سازمان همکاری اسلامی:

فلسطین همواره مسئله اول دنیای اسلام است / یک صدا باید در مقابل تصمیم آمریکا ایستادگی می کنیم

فلسطین همواره مسئله اول دنیای اسلام است / یک صدا باید در مقابل تصمیم آمریکا ایستادگی می کنیم
سه شنبه 21 آذر 1396 - 16:25

رئیس جمهوری پیش از حضور در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی گفت: یک صدا باید در مقابل تصمیم آمریکا ایستادگی کنیم.

العالم - ایران / سیاسی

حسن روحانی رئیس جمهوری پیش از حضور در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی گفت: استکبار درسالهای اخیر بخاطر تروریسمی که برمنطقه مسلط کرد موضوع فلسطین را به مساله دوم منطقه تبدیل و فکرکرد این موضوع از ذهن‌ها و اعتقادات مردم پاک شده است.

وی افزود: پیام ما در اجلاس  سران سازمان همکاری اسلامی این خواهد بود که قدس موضوع اصلی همه فلسطینیان است .

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری طی مراسمی رسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری، جهت حضور و سخنرانی در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی درباره قدس‌ شریف تهران را به مقصد ترکیه ترک کرد.

در مراسم بدرقه رسمی رئیس جمهوری وزرای نیرو و آموزش و پرورش و همچنین معاونان زنان، حقوقی و امور مجلس رئیس جمهوری حضور داشتند.

واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، ظریف وزیر امور خارجه، تخت روانچی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری، آشنا مشاور رئیس جمهوری، نهاوندیان و اسماعیلی معاونان اقتصادی و ارتباطات و اطلاع رسانی و جابری انصاری معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی از صبح فردا(چهارشنبه) کار خود را در استانبول آغاز می‌کند.

سازمان کنفرانس اسلامی معروف به سازمان همکاری اسلامی، دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است که ۵۷ کشور در آن عضویت دارند.

ارتقاء همبستگی اسلامی میان کشورهای عضو، اتخاذ تدابیر لازم برای پشتیبانی از صلح و امنیت بین المللی مبتنی بر عدالت، هماهنگ کردن تلاش‌ها به منظور حفاظت از اماکن مقدس و آزادسازی آنها و پشتیبانی از مبارزه ملت فلسطین و کمک به این ملت در جهت بازپس گرفتن حقوق و آزاد نمودن سرزمینشان و نیز ایجاد جوی به منظور ارتقاء همکاری و تفاهم میان کشورهای اسلامی و دیگر کشورها از جمله اهداف این سازمان است.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها