لیبرمن: کشورهای عربی برای مقابله با ایران روابط خود را با اسرائیل تقویت کنند

 لیبرمن: کشورهای عربی برای مقابله با ایران روابط خود را با اسرائیل تقویت کنند
چهارشنبه 22 آذر 1396 - 16:59

وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی از کشورهای عربی خواست تا برای مقابله با ایران، روابط امنیتی خود با اسرائیل را تقویت کنند.

العالم - فلسطین اشغالی

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی خواست تا روابط امنیتی خود را با اسرائیل برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه، تقویت کنند.

لیبرمن طی یادداشتی با عنوان «اتحاد در پس عملگرایی در خاورمیانه» در نشریه «دیفنس نیوز» نوشت: «شکاف استراتژیک میان تعصب و عملگرایی بر شکاف‌های فرقه‌ای قدیمی غلبه کرده است.»

وی با ادعای اینکه ایران، دیدگاهی خشن، متحجر و ضد غربی دارد اما کشورهای عربی سنّی، میانه‌رو و حامی غرب هستند، اضافه کرد: «کشورهای عربی، در این زمینه، به اسرائیل نزدیک هستند. در هرجایی از منطقه تفکر هوشیار را شاهد هستیم.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن بیان اینکه عربستان سعودی از معرفی ایران به عنوان تهدید منطقه‌ای، باکی ندارد، نوشت: «و با گروه‌های مورد حمایتش از جمله حزب‌الله، حماس و حوثی‌ها مقابله می‌کند.»

به نوشته وبگاه نشریه «اسرائیل هیوم» لیبرمن ضمن «عنصر متعصب» خواندن ایران و حزب‌الله، ادامه داد: «آنها درباره همگرایی روبه‌رشد نیروهای عملگرا در منطقه، هشدار می‌دهند. اما آنها با موجی که در حال بزرگ شدن است، مقابله می‌کنند.»

وی در پایان از کشورهای عربی خواست تا انرژی‌هایشان را با اسرائیل برای شکست دادن ایران، حزب‌الله و محور مقاومت در منطقه، مجتمع کرده و منافع مشترک را پیش ببرند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها