مرکل: همچنان مسائل زیادی درباره برگزیت باقی مانده‌اند و ما زمان زیادی نداریم

مرکل: همچنان مسائل زیادی درباره برگزیت باقی مانده‌اند و ما زمان زیادی نداریم
جمعه 24 آذر 1396 - 14:26

صدراعظم آلمان ضمن استقبال از رویکرد نخست‌وزیر انگلیس درباره ادامه مذاکرات در عین حال گفت که زمان زیادی برای پرداختن به مسائل موجود برای ادامه مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در دست نیست.

العالم - اروپا

موضع‌گیری «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس در زمینه برگزیت، واکنش «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را به دنبال داشت.

انتظار می‌رود که در نشست امروز مقامات اروپایی درباره دور بعدی مذاکرات برگزیت تصمیم‌گیری شود. مرکل ضمن تقدیر از رویکرد می درباره پیشبرد مذاکرات در عین حال گفت: «همچنان مسایل زیادی باقی مانده اند و ما زمان زیادی نداریم.»

نخست وزیر انگلیس از سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرد تا توافق پیش‌برد مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) به فاز دوم را تایید کنند.

 بعد از شکست ترزا می در رای‌گیری پارلمان این کشور که اختیار تصمیم‌گیری درباره هرگونه توافقی میان لندن و بروکسل را به پارلمان واگذار می‌کند، خانم می از طرف اروپایی درخواست می‌کند وارد فاز بعدی مذاکرات شوند.

فاز دوم مذاکرات خروج شامل گفت‌وگوهایی درباره آینده روابط لندن و بروکسل و مسایل مربوط به آینده تجارت دوجانبه است که اهمیتی حیاتی برای بخش اقتصادی در انگلیس دارد. 

طی هفته گذشته مسایل مربوط به مرز مشترک ایرلندشمالی و جمهوری ایرلند که تنها مرز خاکی بریتانیا با قاره اروپا است، دردسرساز شد ولی سرانجام روز گذشته با توافق میان دو طرف، ضمانتی برای عدم وجود قوانین مرزی سخت اعلام شد.

مردم بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) ماه ژوئن سال 2016 رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند اما مذاکرات خروج ماه مارس 2017 آغاز شد و تا ماه مارس 2019 فرصت حصول توافق میان لندن و بروکسل وجود دارد اما با وجود برگزاری چند دور مذاکره طی ماه‌های اخیر پیشرفت چندانی در گفت‌وگوهایبرگزیت حاصل نشده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها