فیفا، اسپانیا را به اخراج از جام جهانی تهدید کرد

فیفا، اسپانیا را به اخراج از جام جهانی تهدید کرد
جمعه 24 آذر 1396 - 17:42

فیفا با ارسال اخطاری جدی به فدراسیون فوتبال اسپانیا، تهدید کرد که در صورت دخالت دولت در انتخابات این فدراسیون، تیم ملی این کشور را از جام جهانی کنار خواهد گذاشت.

العالم ـ اروپا

آنخل ماریا ویار، رئیس سابق فدراسیون فوتبال اسپانیا، مدتی پیش به اتهام فساد مالی و سو استفاده از قدرت دستگیر شد و اکنون مقامات فوتبال این کشور به دنبال انتخاب یک رئیس جدید برای این فدراسیون هستند.

دستگیری ویار زمانی رخ داد که تنها دو ماه از انتخاب مجددش به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گذشته بود. در حال حاضر خوان لوئیس لارئال به عنوان رئیس موقت، ریاست این فدراسیون را برعهده دارد.

اکنون نشریه ال پائیس گزارش داد که فیفا برنامه پیشنهادی از سوی دادگاه عالی اسپانیا را دخالت دولتی در امور فدراسیون تشخیص داده و همین مسئله تهدید فیفا را به دنبال داشته است.

همچنین براساس گزارش ها، ویار در مورد چگونگی برکناری اش از فدراسیون فوتبال اسپانیا به فیفا شکایت کرده و همین باعث حساس تر شدن این نهاد شده است. 

اکنون فیفا تهدید کرده که اگر دولت اسپانیا از دخالت در امور فدراسیون دست برندارد، این فدراسیون را تعلیق می کند که به حذف تیم اسپانیا از جام جهانی منجر خواهد شد.

به گزارش ورزش سه، این اولین بار نیست که اسپانیا با تهدید کنار گذاشته شدن از جام جهانی روبرو می شود. در سال 2008 هم شرایط مشابهی برای فوتبال این کشور رخ داده بود و سپ بلاتر تهدید کرده بود که اجازه حضور اسپانیا در یورو را نخواهد داد؛ هرچند در نهایت لا روخا در آن رقابت ها حضور پیدا کرد و به قهرمانی رسید.

در آن زمان بلاتر گفته بود:" کمیته اضطراری فیفا می تواند تشکیل جلسه بدهد و در 6 ساعت اسپانیا را محروم کند اما ما نمی خواهیم این اتفاق رخ بدهد."

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها