کشت زر مطرح کرد؛

جزئیات برنامه ریزی دولت برای افزایش 60 درصدی قیمت بنزین

جزئیات برنامه ریزی دولت برای افزایش 60 درصدی قیمت بنزین
يکشنبه 26 آذر 1396 - 10:41

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت:دولت درصدد است که قیمت بنزین را 60 درصد افزایش دهد.

العالم _ ایران / اقتصادی

حبیب الله کشت زر با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین، گفت: دولت درصدد است که قیمت بنزین را 60 درصد افزایش دهد که قطعا مجلس با این افزایش 60 درصدی مخالف است و اگر موافقت کند حداکثر با افزایش 20 درصدی موافقت می کند.  

بیشتر بخوانید؛ نوبخت: قیمت کنونی بنزین 1200 تومان ارزان تر است! 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم از لحاظ اقتصادی در فشار هستند، افزود: درصد افزایش قیمت بنزین باید معقول و متناسب با درآمد مردم باشد، در حالی که در  بودجه سال 97 همه اقلام اساسی گران می شود.

افزایش قیمت بنزین خط قرمز مجلس است

وی ادامه داد: زمانی که دولت یارانه ها را هدفمند کرد مقرر شد که درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی برای توسعه زیرساخت ها و کمک به محرومان مصرف شود، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداده است، لذا نمایندگان به این افزایش قیمت در کالاها و بخش های مختلف رای نمی دهند و افزایش قیمت بنزین خط قرمز مجلس است.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:متناسب با افزایش چند برابری قیمت ها در سال های گذشته خدماتی به مردم ارائه نشده است، بر همین اساس بخش هایی از بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس تغییر یافته و اصلاح می شود.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شناور بودن قیمت بنزین در فوب خلیج فارس، یادآور شد: قیمت بنزین در کشورهای همسایه بین کشورهای نفتی و غیرنفتی متفاوت است و درکشوری همانند ترکیه بالای 2 هزار تومان است.

خانه ملت

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها