رکوردی دیگر برای دونالد ترامپ

رکوردی دیگر برای دونالد ترامپ
يکشنبه 26 آذر 1396 - 14:00

بر اساس نظرسنجی‌ آسوشیتدپرس، میزان اندک محبوبیت دونالد ترامپ، رکورد کمترین میزان محبوبیت در سال اول ریاست جمهوری را برای او ثبت کرده است.

العالم - آمریکا

 این نظرسنجی نشان می‌دهد که میزان موافقت مردم با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، ۳۲ درصد است و ۶۷ درصد از مردم او را تایید نمی‌کنند. میزان محبوبیت ترامپ نسبت به نظرسنجی گذشته که در ماه سپتامبر صورت گرفت پایدار مانده، اما در مقایسه با ماه مارس با کاهش ۱۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

از هر ۱۰ آمریکایی که در این نظرسنجی شرکت کردند، تنها سه تن معتقد بودند که آمریکا در مسیر درستی گام بر می‌دارد و ۵۲ درصد گفتند، آمریکا از زمان آغاز به کار دولت ترامپ در ماه ژانویه با اوضاع برتری مواجه است.

۴۵ درصد از آمریکایی‌ها طی این نظرسنجی اظهار کردند که ترامپ به تعهدات کمپین خود پایبند نبوده و ۲۳ درصد معتقد بودند که وی به تعهداتش عمل می‌کند.

این نظرسنجی درحالی منتشر می‌شود که ترامپ سال اول ریاست جمهوری خود را به پایان می‌رساند و در آستانه به تصویب رساندن اصلاحات کاهش مالیاتی است؛ اقدامی که یکی از تعهدات برجسته کمپین او بود.

با این وجود، تصویب اصلاحات کاهش مالیاتی نخستین پیروزی قانونی ترامپ در کنگره‌ای به رهبری جمهوری‌خواهان خواهد بود.

علی رغم فقدان شمار بالای پیروزی‌های قانونی، ترامپ عملکرد دولت خود در سال اول ریاست جمهوری‌اش را سودمند و سازنده دانسته است.

این نظرسنجی از ۳۰ نوامبر تا ۴ دسامبر، با جامعه آماری ۱۴۴۴ بزرگسال و از ۷ تا ۱۱ دسامبر با مشارکت ۱۰۲۰ تن دیگر صورت گرفت.

ایسنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها