تکذیب سفر محمود عباس به تهران

تکذیب سفر محمود عباس به تهران
دوشنبه 27 آذر 1396 - 05:22

پایگاه صهیونیستی "تایمز او اسرائیل" نوشت، مقامات فلسطینی گزارش‌ها مبنی بر سفر محمود عباس به ایران را تکذیب کردند.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز او اسرائیل، مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی در روز یکشنبه گزارش های رسانه های فلسطینی درباره این که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در روزهای آینده برای سفر به ایران دعوت شده است، رد کردند.

در این حال آژانس خبری معان اعلام کرد که منابع ناشناس اعلام کرده اند که محمود عباس دعوتی را که از جمهوری اسلامی دریافت کرده هنوز رد نکرده است. برخی رسانه های فلسطینی دیگر هم اخبار مشابهی را منتشر کرده اند.

محمود عباس از سال دو هزار و دوازده تاکنون از ایران دیدار نداشته است. او در آن زمان با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران در زمان برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد دیدار و گفتگو کرد.

احمد مجدلانی مشاور ارشد محمود عباس که مسئوول بخش روابط تشکیلات خودگردان فلسطینی با ایران است دریافت هرگونه دعوت از طرف ایران را رد کرد.

وی در مصاحبه با نشریه الرساله فلسطین گفت: این اطلاعات نادرست هستند و می دانم که هیچ مطلبی در این رابطه وجود ندارد.

اسامه قواسمه سخنگوی جنبش فتح هم هرگونه برنامه محمود عباس را برای سفر به تهران رد کرد.

وی در مصاحبه با نشریه دنیا الوطن گفت: هیچ برنامه ای برای سفر محمود عباس به ایران وجود ندارد.

محمود عباس از زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ششم دسامبر شهر قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت از ترکیه، مصر، اردن و قطر دیدار کرده است.

ایران یکی از حامیان کلیدی گروه حماس است که کنترل نوار غزه را در اختیار دارد. حماس اعلام کرده است که ایران مهمترین حامی نظامی آن است.

فرآیند رفع اختلافات بین حماس و فتح به خاطر اختلافات بین دو طرف درباره آینده فعالیت های نظامی حماس و چگونگی تامین مالی این فعالیت ها متوقف شده است.

محمود عباس همچنین به عربستان سعودی نزدیک است. عربستان سعودی به ایران به عنوان رقیب خود در منطقه می نگرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها