رسانه ترک:برای خوش خدمتی به آمریکا؛

عربستان حمایت از پ.ک.ک علیه ترکیه را آغاز کرد

 عربستان حمایت از پ.ک.ک علیه ترکیه را آغاز کرد
دوشنبه 27 آذر 1396 - 13:28

روزنامه استار ترکیه در خبری اعلام کرد که عربستان سعودی در واکنش به مواضع ترکیه در قبال معرفی قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ، حمایت از نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) را آغاز کرده است.

العالم ـ ترکیه

روزنامه استار در خبری نوشت: ترکیه پس از معرفی قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ، واکنش تندی علیه این اقدام آمریکا از خود نشان داد و به همین دلیل، عربستان سعودی که با اتخاذ سیاست های جدید در مسیر نزدیکی به رژیم صهیونیستی گام بر می دارد، به منظور خوش خدمتی بیشتر به ایالات متحده آمریکا و مقابله با اقدامات ترکیه، حمایت مادی و معنوی از پ.ک.ک را آغاز کرده است.
به نوشته این رسانه، نمایندگان رسانه های عربستان در مناطق تحت کنترل نیروهای کرد سوری حضوری فعال دارند و مبارزات پ.ک.ک علیه ترکیه را توجیه کرده و موجه قلمداد می کنند و از سوی دیگر، پیرو دستور محرمانه ولیعهد عربستان، رسانه های داخلی سعودی ها هیچ گونه اخبار و گزارشی منفی علیه پ.ک.ک و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) را منعکس نمی کنند.
استار تاکید کرد: پیرو دستور ولیعهد عربستان، رسانه های این کشور نباید هیچ گونه خبری علیه تصمیم معرفی قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ را منعکس کنند.
به گزارش ایرنا، پس از اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، موجی از خشم و اعتراض کشورهای اسلامی را فرا گرفت و همچنین مقامات عالی ترکیه به شدت و به صورت مکرر این اقدام ترامپ را محکوم کردند.
سران کشورهای اسلامی به دعوت اردوغان نشست فوق العاده ای را در استانبول برگزار و قدس شرقی را پاتخت فلسطین معرفی کردند.
با توجه به روابط بسیار نزدیک سعودی ها با آمریکا، پادشاه عربستان در نشست استانبول شرکت نکرد و هیچ گونه واکنش تندی از سوی مقامات عالی عربستان علیه تصمیم ترامپ صورت نگرفت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها