هیلی: با وجود تصمیم سازمان ملل، درقدس سفارتخانه باز می کنیم

هیلی: با وجود تصمیم سازمان ملل، درقدس سفارتخانه باز می کنیم
جمعه 1 دی 1396 - 16:19

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفته است که آمریکا با وجود تصمیمات سازمان ملل متحد در قدس سفارتخانه باز می کند.

العالم ـ آمریکا

به گزارش اسپوتنیک، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد قبل از رای مجمع عمومی سازمان ملل در مورد موضوع به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسراییل گفت که آمریکا علی رغم تصمیمات سازمان ملل متحد یک سفارتخانه در اورشلیم (قدس) باز می کند.

هیلی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در روز پنج شنبه (30 آذر ماه 1396) خاطرنشان کرد، "آمریکا سفارتخانه خود را در اورشلیم باز می کند، این همان چیزی است که مردم آمریکا از ما می خواهند و رأی سازمان ملل بر آن اثر ندارد. این رای نشان می دهد که آمریکایی ها چگونه سازمان ملل را می بینند و چگونه ما به کشورهایی که به ما احترام نمی گذارند نگاه می کنیم. ما این رأی را فراموش نخواهیم کرد."

دانی دانون، نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد گفت: "اورشلیم (قدس) همیشه پایتخت دولت اسرائیل بوده و خواهد بود." او در ادامه افزود: "قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل هرگز ما را از اورشلیم جدا نخواهد کرد."

پیشتر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که کشورش کمک های مالی را برای کشورهایی که از قطعنامه سازمان ملل متحد علیه به رسمیت شناختن قدس توسط آمریکا به عنوان پایتخت اسراییل حمايت کنند، قطع خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها