اعتراض «الوفاق» به حکم اعدام 6 شهروند بحرینی

اعتراض «الوفاق» به حکم اعدام 6 شهروند بحرینی
دوشنبه 4 دی 1396 - 14:30

جمعیت ملی-اسلامی الوفاق به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین در واکنش به صدور حکم اعدام برای شش نفر از شهروندان بحرینی، این احکام را باطل خواند.

العالم ـ بحرین

جمعیت الوفاق بحرین به خبر صدور حکم اعدام در دادگاه نظامی این کشور برای شش نفر از شهروندان این کشور در پرونده طراحی برای ترور «خلیفه بن احمد آل خلیفه» فرمانده ارتش بحرین اعتراض کرد. 

الوفاق با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که «این احکام و شرایط صدور آن به کلی باطل و محکوم بوده و بر پایه اقدامات غیر انسانی و اخذ اعتراف زیر شکنجه شکل گرفته است که نمونه‌ای از این شکنجه‌ها مرگ مصنوعی، شوک الکتریکی، تهدید به تجاوز به ناموس و خانواده، ربوده شدن و بازداشت مخفیانه» بوده است‌.

در این بیانیه آمده است که «جامعه بین‌الملل باید سکوت خود را بشکند و خود را از بند ابزار فشار نفت و دلار برهاند و در مقابل این فاجعه و جنایت‌ها که در فقدان عدالت رخ می‌دهد، موضع‌گیری و اقدام‌ نماید».

به گزارش فارس، دادگاه نظامی بحرین امروز دوشنبه با محاکمه تعدادی از زندانیان سیاسی، ۶ نفر از آنها را به اتهام طراحی برای ترور فرمانده ارتش بحرین (وزیر دفاع) به اعدام، هفت نفر را به هفت سال حبس و پنج نفر را تبرئه کرد.

بنابر گزارش منابع بحرینی، الوفاق همچنین نظام بحرین را ناکارآمد خواند و تأکید کرد که با این شیوه تفکر انتقام‌جویانه قدرت اداره امور را ندارد و مردم از ابتدایی‌ترین حقوق در سیستم قضایی محرومند، نظام از سیستم قضایی و امنیتی در جهت انتقام جستن و مجازات مخالفان دیکتاتوری و استبداد و فساد بهره می‌گیرد.

جمعیت اسلامی الوفاق، بزرگترین حزب و جبهه سیاسی معارض دولت در بحرین است که دستگاه قضایی این کشور در پی اعتراضات مدنی از سال 2011 به این سو، مجوز فعالیت آن را لغو کرد و «علی سلمان»، دبیر کل آن را به اتهام‌های مختلف از جمله اقدام علیه بحرین، به حبس محکوم کرده و او از 28 دسامبر سال 2014 تاکنون در زندان است. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها