شورای امنیت انفجارهای دمشق را محکوم کرد

جمعه 22 ارديبهشت 1391 - 03:45

در پي وقوع دو انفجار خونين در دمشق، که گروه هاي تروريستي روز پنج‌شنبه با حمايت برخي رژيم هاي عربي منطقه انجام دادند، شوراي امنيت سازمان ملل متحد اين انفجارها را محکوم کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبكه خبري العالم، شوراي امنيت با محکوم کردن دو انفجار خونین دمشق پایبندی گروه ‌های مختلف را به طرح کوفی عنان، فرستاده سازمان ملل متحد به سوریه، خواستارشد.

از سوی دیگر مقام های سوریه از این شورا خواستند کشورهایی را که از گروه های مسلح تروریستی حمایت می کنند تحت فشار قرار دهد تا این کشورها به حمایت خود از این گروه ها پایان دهند.

بر اثر دو انفجار روز پنج‌شنبه در دمشق بیش از 60 نفر کشته و دستکم 372 تن دیگر زخمی شدند.

در همین حال بشار الجعفری، سفیر و نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، شامگاه پنج شنبه در سخنانی در شورای امنیت تاکید کرد برخی  كشورهای عربی، منطقه ای و بین المللی با در اختیار گذاشتن امكانات مالی و تسلیحاتی، تروریست ها را در انجام اعمال تروریستی كمك می كنند.

وی با اشاره به دخالت بیگانگان در دامن زدن به نا آرمی‌های سوریه گفت: تاكنون 12 تروریست خارجی در سوریه كشته شده اند كه دارای تابعیت كشورهایی از جمله فرانسه، انگلیس‌ و بلژیك بوده اند.

نماینده دائم سوریه بدون  نام بردن از كشورهایی مانند عربستان و قطر اظهار داشت برخی كشورهای همسایه به ارایه كمك به القاعده در انجام اعمال تروریستی در سوریه كمك می كنند.

وی در عین حال كشورهایی مانند لیبی و تركیه را به تلاش برای رساندن سلاح به تروریست ها متهم كرد.تصاویر بیشتر

شورای امنیت انفجارهای دمشق را محکوم کرد
دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

عناصر الامن البحريني لا زالت متواجدة بمستشفى السلمانية

پنج‌شنبه 8 ارديبهشت 1390 - 05:39

تصاویر بیشتر

عناصر الامن البحريني لا زالت متواجدة بمستشفى السلمانية
دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها