هشدار کرملین به کاخ سفید نسبت به تحریم روسیه

هشدار کرملین به کاخ سفید نسبت به تحریم روسیه
دوشنبه 4 دی 1396 - 21:10

کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه با انتقاد از وجود روحیه ضدروس در میان مقام های آمریکایی و تمایل آنان برای اعمال تحریم های جدید در مورد روسیه، نسبت به تشدید تحریم این کشور، به واشنگتن هشدار داد.

العالم - آمریکا

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در جمع خبرنگاران گفت: تشدید تحریم ها علیه روسیه می تواند خطری دربرداشته باشد که عواقب آن برای روابط آتی روسیه و آمریکا، غیرقابل جبران خواهد بود.

رسانه های روسیه اعلام کردند: دولت آمریکا فهرستی از مقام ها و شهروندان روس را برای اعمال تحریم علیه آنها تنظیم می کند که در آینده نزدیک آماده و منتشر خواهد شد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در همین حال در باره بروز شرایط دشوار در روابط روسیه و آمریکا، خاطرنشان کرد که کشورش خواهان بروز چنین وضعی نیست.

وی گفت: بدیهی است که خواهان بروز چنین شرایطی در روابط روسیه و آمریکا نیستیم که بدون آن هم در وضعیت اسف باری قرار دارد و با اعمال تحریم ها، ممکن است پیامدهای خطرناک و جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

پسکوف افزود: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، هیچگاه دیدگاه منفی خود در باره تحریم های ضد این کشور پنهان نکرده و بارها تاکید کرده که این تحریم ها غیرقانونی است و مسکو قصد مذاکره ندارد برای لغو آنها، مذاکره کند.

وی ادامه داد: لغو تحریم ها، باید در دستور کار کشورهای اعمال کننده این محدودیت ها، قرار گیرد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با بیان این مطلب که مسکو در وهله نخست، از اصول اقدام متقابل پیروی می کند، اظهار داشت: تحریم ها نمی تواند بدون پاسخ بماند.

آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 بر سر بحران اوکراین، چند بسته تحریم های اقتصادی علیه روسیه وضع کرده اند و نام شماری از مقام های این کشور نیز در فهرست تحریم های غرب، قرار گرفته است.

رسانه های روسیه به تازگی اعلام کرده اند: آمریکا فهرست بزرگی از شهروندان روس مشمول تحریم ها را تنظیم کرده و به اتحادیه اروپا ارائه می دهد تا کشورهای اروپایی از تماس با آنها، اجتناب کنند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها