انفجارهاي دمشق جنايت عليه انسانيت است

جمعه 22 ارديبهشت 1391 - 07:01

دمشق (العالم) ـ نماينده سابق مجلس مردم (پارلمان) سوريه گفت: انفجارهاي روز پنجشنبه (21 ارديبهشت) در دمشق به هيچ شكلي قابل توجيه نيست زيرا جنايت عليه انسانيت و وطن است.

محمد حبش جمعه در گفت وگو با شبكه خبري العالم افزود: اين انفجارها تنها اقدامي براي ترور طرح كوفي عنان نماينده سازمان ملل متحد در امور سوريه، نبود بلكه اقدامي جنايتكارانه براي ترور ملت سوريه بود.
 
نماينده سابق مجلس مردم سوريه، خواستار حل وفصل سياسي بحران و لزوم اجراي طرح صلح شش ماده اي عنان شد.

وي تصريح كرد: تروريست ها برخي اوقات به اين جنايت ها رنگ و بوي ديني مي دهند درحالي كه اقدامات آنها جناياتي است كه هيچ گونه ارتباطي با دين ندارد.

حبش گفت: نظام سوريه طرف قويتر است و مي تواند بدون ورود تانك ها به شهرها امنيت را برقرار كند و ما پيام ارتش ميهن پرست را در دفاع از مردم درك مي كنيم.

انفجارهاي روز پنجشنبه (21 ارديبهشت) دمشق در محله شلوغ و پر رفت و آمد و حاوي نزديك به يك تن مواد منفجره با دو خودرو كه توسط دو فرد انتحاري هدايت مي شد، روي داد و 60 كشته و 372 زخمي برجاي گذاشت.

اين دو انفجار شديد كه به فاصله يك دقيقه از هم در جنوب دمشق صورت گرفت، شديدترين انفجارها از زمان آغاز بحران در اين كشور بود و صداي آن در همه پايتخت شنيده شد به طوري كه مناطق وسيعي از دمشق را لرزاند.

AM - 10 - 18:57

تصاویر بیشتر

انفجارهاي دمشق جنايت عليه انسانيت است
دسته بندی ها :

تاكيد على دور الثورة المصرية في تحقيق المصالحة

پنج‌شنبه 15 ارديبهشت 1390 - 12:10

تصاویر بیشتر

تاكيد على دور الثورة المصرية في تحقيق المصالحة
دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها