تظاهرات دانشجویان مصری ضد نظامیان

جمعه 22 ارديبهشت 1391 - 14:19

القاهره (العالم)22/02/91- دانشجويان دانشگاه قاهره در تظاهراتي اعتراض آميز، آزادي فوري بازداشت شدگان حوادث العباسيه و به ويژه دانشجويان را خواستار شدند.

به گزارش روز جمعه خبرنگار شبکه العالم از قاهره، شرکت کنندگان در این تظاهرات بر ضرورت آزادی فوری بازداشت شدگان و بویژه دانشجویان تأکید کردند.

يكی از دانشجویان شرکت کننده در این تظاهرات به خبرنگار العالم گفت: نخستین درخواست ما  آزادي همه بازداشت شدگان و در راس انها دانشجوياني است كه در حوادث العباسيه بازداشت شده اند .. همچنین باید مسئولان حوادث العباسیه بازداشت و محاکمه شوند.

وی افزود: محاكمه هاي نظامي شهروندان باید در مصر پایان یابد، و پرونده های آنها برای رسیدگی به دادگاههاي مدنی وبازجويي ارایه شود.

يكي ديگر از دانشجويان به خبرنگار العالم گفت: درخواست ما فقط آزادی دانشجویان بازداشت شده نیست، بلکه همه کسانی که در این حوادث بازداشت شده اند، باید فورا آزاد شوند.

از سوی دیگر "منی ميناء" عضو شوراي اتحادیه پزشكان مصر در مصاحبه با خبرنگار العالم، تأکید کرد: اين تظاهرات در اعتراض به توهين و حملات فيزيكي و لفظي رژيم به پزشكاني است كه در جریان حوادث العباسیه به وظيفه حرفه اي خود در كمك به مجروحان عمل كردند.

يكي از پزشكان شركت كننده در اين اعتراضها به خبرنگار العالم گفت : حوادث العباسيه بخشي از جنايت هاي نظاميان مصري و درچارچوب طرح از پيش تعيين شده براي ريشه كن كردن انقلاب و بي اثر كردن تلاش انقلابيوني است  كه بزرگترين رژيم سركوبگر خاورميانه را تغيير دادند.

تظاهركنندگان همچنین بر ضرورت برگزاری انتخابات رياست جمهوري آزاد ، سالم و آرام در مصر در 23 ماه تأکید کردند.

MKH-11-09:50تصاویر بیشتر

تظاهرات دانشجویان مصری ضد نظامیان

حركة بنات طرابلس الاحرار تساند المعارضة

يکشنبه 25 ارديبهشت 1390 - 08:54

تصاویر بیشتر

حركة بنات طرابلس الاحرار تساند المعارضة

پربیننده ترین خبرها