دیدبان حقوق بشر:

امارات به حقوق ملت خود احترام نمیگذارد

امارات به حقوق ملت خود احترام نمیگذارد
شنبه 23 ارديبهشت 1391 - 04:56

سازمان ديدبان حقوق بشر از مسئولان اماراتي خواست به بازداشت فعالان مخالف در اين کشور پايان دهند، و کساني را که در اين کشور به دليل بيان عقايد خود بازداشت شده اند آزاد کنند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی تأکید کرد: مسئولان اماراتی به حقوق ملت خود در آزادی بیان و ایجاد جمعیت و گروه احترام نمی گذارد.

در این گزارش آمده است: تنها دلیل بازداشت های اخیر وابستگی افراد به یک جمعیت خواستار اصلاح است .. انتقاد اعضای جمعیت دعوت، جهت اصلاح سیاستهای دولتی و اقدامات دستگاه های امنیتی طی سال گذشته افزایش یافته است. برخی از این افراد در مارس 2011 از مسئولان اماراتی خواستار اصلاحات دمکراتیک شدند.

"خانم ساره لیا ویتسن" مدیر اجرایی اداره خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیدبان حقوق بشر، با ابراز نگرانی از تشدید سرکوبها در امارات و بازداشت های جدید در این کشور گفت: اماراتی ها باید بتوانند بدون ترس از بازداشت از سوی دستگاه های امنیتی، درباره اصلاح سخن بگویند.

ویتسن افزود: امارات با این بازداشت ها قوانین بین المللی و معیارهای حقوق بشر را که متعهد به حمایت از آن شده، زیر پا می گذارد.

وی از مسئولان اماراتی خواست با توقف فوری سرکوبها، همه فعالان را آزاد کنند.

ویتسن خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی اماراتی به منازل شهروندان حمله می کنند و فقط به دلیل وابستگی آنها به یک جمعیت مخالف دولت، آنها را با خود می برند.

وی ادامه داد: اینگونه اقدمات واقعیت دولتی را که به حقوق شهروندان خود در ایجاد جمعیت و یا آزادی بیان احترام نمی گذارد، مشخص می کند.

دیدبان حقوق بشر پیش از این نیز بارها بر ضرورت آزادی بدون قید و شرط فعالان بازداشت شده تأکید کرده، و خواستار دست کشیدن از تهدید هفت تن از فعالان مبنی بر لغو تابعیت آنها شده است.دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها