طوفان شرق کشور، 98 نفر را راهی بیمارستان کرد

طوفان شرق کشور، 98 نفر را راهی بیمارستان کرد
چهارشنبه 6 دی 1396 - 14:56

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: وزش طوفان و گرد و خاکی که از اواخر روز گذشته منطقه سیستان را فرا گرفته، تاکنون ۹۸ نفر را راهی بیمارستان کرده است.

العالم - ایران

رضا اربابی اظهار داشت: وزش باد شدید و گرد و خاک در منطقه سیستان شامل 5 شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان، شرایط زندگی را برای مردم به ویژه برای بیماران تفسی بحرانی کرده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: از روز گذشته تاکنون 98 نفر در پی مشکلات ناشی از ریزگردها از جمله مشکلات چشمی و تنفسی به مراکز درمانی منطقه سیستان مراجعه کرده‌اند که بیشتر آنها بیماران تنفسی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اکثر مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی به صورت سرپایی درمان شده‌اند اما 34 نفر از این تعداد برای دریافت خدمات درمانی بیشتر بستری شدند، افزود: توصیه می‌شود با توجه به کاهش کیفیت هوا در منطقه سیستان مردم و به ویژه افراد آسیب‌پذیر در 3 گروه بیماران، کودکان و سالمندان از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت ضرورت حتماً از ماسک استفاده نمایند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در پی افزایش سرعت طوفان در سیستان امروز مدارس 5 شهرستان منطقه در 2 شیفت صبح و عصر تعطیل اعلام شده است.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها