یک میلیون دلار جریمه انتشار یک پست در فیسبوک

یک میلیون دلار جریمه انتشار یک پست در فیسبوک
جمعه 8 دی 1396 - 14:17

دادگاهی در کامبوج امروز (جمعه) رهبر مخالفان این کشور را که در تبعید به سر می برد، به دلیل انتشار یک پست افترا آمیز در شبکه اجتماعی 'فیسبوک' یک میلیون دلار جریمه کرد.

العالم - آسیا

به گزارش ایرنا دادگاه شهر 'پنوم پن' در آخرین پرونده ای که توسط 'هون سن' نخست وزیر کامبوج و حزب حاکم این کشور در دادگاه مطرح شده، 'سام راینسی' به دلیل افترا گناهکار شناخته شده است. 

به نوشته بانکوک پست، رهبر تبعیدی مخالفان دولت کامبوج در حالی محکوم شده است که دولت 'هون سن' در تلاش برای ساکت کردن مخالفان و منتقدان خود پیش از انتخابات سراسری این کشور است. 

یک دادگاه عالی این کشور نیز ماه گذشته حکم انحلال حزب 'سام راینسی' را که تنها حزب قانونی مخالفان دولت محسوب می شود، به اتهام تلاش برای سرنگونی دولت صادر کرد. 

'کیم سوخا' که پس از تبعید شدن 'سام راینسی' ریاست حزب مخالفان دولت را بر عهده گرفت نیز با اتهام خیانت به کشور بازداشت شد و اکنون منتظر برگزاری دادگاه خود است. 

منتقدان نخست وزیر کامبوج می گویند: انحلال حزب نجات ملی کامبوج تضمینی برای ادامه حاکمیت هون سن است که بیش از 32 سال پست نخست وزیری را در اختیار دارد. 

کشورهای غربی نسبت به دستگیری رهبر مخالفان دولت کامبوج واکنش منفی نشان داده و خواستار آزادی 'کیم سوخا' شده اند. اما از سوی دیگر چین از اقدامات کامبوج حمایت و اعلام کرده که روند رشد این کشور نباید با افزایش تنش های سیاسی مختل شود. 

علاوه براین منتقدان 'هون سن' او را متهم به تلاش برای تبدیل این کشور به حکومتی تک حزبی با حاکمیت حزب مردم کامبوج (CPP) می کنند. 

طبق این گزارش ،دولت کامبوج همچنین محدودیت های زیادی برای فعالیت گروههای مدنی و رسانه های مستقل ایجاد کرده است.این تلاش ها بدین معنی است که 'هون سن' در انتخابات پیش رو که قرار است که 13 ژوئن 2018 برگزار شود، با رقیب جدی مواجه نیست و همین امر نیز موجب انتقادات بین المللی گسترده ای علیه وی شده است. 

'سام راینسی' در ژانویه 2017 (دی95) 'هون سن' را متهم به پیشنهاد اعطای یک میلیون دلار به یک عامل سیاسی برای حمله به مخالفان کرده بود. 

'سام راینسی' همچنین ماه گذشته نیز از طریق پیامی در شبکه اجتماعی 'فیسبوک' از سربازان ارتش این کشور خواسته بود در صورتی که از آنها خواسته شود به مردم بی گناه شلیک کنند، از 'دیکتاتورها' اطاعت نکنند. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها