اختلاف‌ در بین ائتلاف جدید رژیم صهیونیستی

اختلاف‌ در بین ائتلاف جدید رژیم صهیونیستی
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 09:05

اقدام رئيس حزب صهيونيستي کاديما در پيوستن به کابينه افراطي بنيامين نتانياهو، نخست وزير اين رژيم، به ايجاد شکاف و دو دستگي در ميان اعضاي اين حزب منجر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، "امانوئل روزن" تحلیلگر مسائل سیاسی کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی، در این خصوص تصریح کرد بسیاری از نمایندگان کادیما در کنیست با وجود پیوستن این حزب به ائتلاف حاکم اختلافات خود را با نتانیاهو پنهان نمی‌کنند.

وی گفت «رونی باراون»، رئیس کمیسیون نظارت بر عملکرد دولت، یکی از مخالفان اصلی سیاست‌های نتانیاهو است. خصومت میان این دو به گونه ای است که نتانیاهو از گزارش‌های وی در زمینه عملکرد دولت اسرائیل هراسان است.

روزن افزود: اگرکسی گمان می‌کند باراون به‌علت پیوستن کادیما به ائتلاف حاکم  رویکردش را تغییر داده است کاملاً  در اشتباه است.

در همین حال تلویزیون اسرائیل اظهارات اخیر باراون را درباره نتانیاهو پخش کرد.

باراون، که سخنانش درباره نتانیاهو از کانال ده اسرائیل پخش می‌شد، گفت:«بی‌گمان، نتانیاهو با نقشه اخیرش برای ملحق کردن حزب ما به ائتلاف حاکم به دنبال جلوگیری از حضور من در کمیسیون نظارت بر عملکرد کابینه است. اقدامات جنجالی اسرائیل، از جمله در مسئله کشتی مرمره ترکیه، انتخاب رئیس ستاد ارتش  و آتش سوزی که در کرمل رخ داد، در دفتر کار من بررسی می شد.»

تحلیلگر مسائل سیاسی اسرائیل درباره سخنان باراون در تلویزیون رژیم صهیونیستی افزود این سخنان یکی از اعضای جدید ائتلاف حاکم درباره بنیامین نتانیاهو بود!

پربیننده ترین خبرها