تصمیم آمریکا برای کاهش تلفات غیرنظامیان در یمن!

تصمیم آمریکا برای کاهش تلفات غیرنظامیان در یمن!
شنبه 9 دی 1396 - 02:32

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که واشنگتن مصمم است تا شمار تلفات غیرنظامیان در جنگ یمن را کاهش دهد و در این راستا تلاش می کند تا به خلبانان عربستانی نحوه شناسایی اهداف صحیح را آموزش دهد!

العالم - آمریکا

جیمز ماتیس پنجشنبه شب در حالی این مطلب را در پنتاگون و در مقابل خبرنگاران بیان کرد که طبق گزارش سازمان ملل در روز پنجشنبه تنها در 10 روز گذشته، بیش از 100 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان در یمن کشته شده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس از واشنگتن، ماتیس درباره این موضوع گفت: ما می خواهیم به آموزش آنها در نحوه شناسایی اهداف ادامه دهیم تا توانایی آنها در آن مناطق افزایش یابد. ما می خواهیم به کار با خلبانان آنها ادامه دهیم و توضیح دهیم که چگونه بمباران را انجام دهند. هر آنچه بتوانیم در جهت کاهش تلفات غیرنظامیان انجام خواهیم داد. ما می خواهیم تلاش کنیم تا ارتش عربستان را در اجرای عملیات های نظامی بدون کشتار غیر نظامیان تواناتر کنیم.

روز پنجشنبه هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن گفت حملات هوایی ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان 109 غیرنظامی را از تاریخ 18 دسامبر کشته است که دست کم 54 تن از آنها در حمله هوایی در بازاری در غرب استان تغز و 14 نفر از یک خانواده نیز در یک حمله هوایی دیگری به مزرعه ای در استان حدیده کشته شدند.

این ائتلاف نظامی با انتقاد از بیانیه سازمان ملل آن را جانبدارانه نامید و از سازمان ملل برای بررسی مجدد مکانیزم تلاش های حقوق بشری و صلاحیت کارکنانش در یمن درخواست کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها