انتشار سند محرمانه‌ سعودی-اماراتی علیه یمن

انتشار سند محرمانه‌ سعودی-اماراتی علیه یمن
شنبه 9 دی 1396 - 15:15

منابع خبری یمن سندی محرمانه از مکاتبات سفرای آمریکایی و اماراتی با مسئولان اطلاعاتی و نظامی آمریکا و سفرای کشورهای عضو شورای امنیت منتشر کردند که در آن «وقاحت» عربستان و امارات در یمن را نشان می‎دهد.

منابع خبری یمن، سندی با مُهر (خیلی فوری و محرمانه) را که خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا برای محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی ارسال کرده است، منتشر و تاکید کردند که این سند، «وقاحت» عربستان و امارات را نشان می دهد.

خبرگزاری یمنی الصحافه ضمن انتشار این سند به دو نکته اساسی اشاره کرده است: نکته اول، برگزاری دیدارهای مستمر سفیر عربستان در واشنگتن و سفیر امارات در آمریکا با دیگر سفرای کشورهای عضو دائم شورای امنیت و فرماندهان عالی رتبه امنیت ملی و اطلاعاتی وزارت دفاع آمریکا به منظور متقاعد کردن آنها به ضرورت برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت جهت صدور قطعنامه سازمان ملل درباره دخالت نظامی مستقیم علیه یمن و اتخاذ تدابیر حفاظتی در باب المندب و بنادر یمنی به بهانه «تهدیدات تروریستی حوثی‎ها» است.

نکته دوم مربوط به جمله موافقت جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا با (اصلاحات محمد بن زیاد ولی‎عهد ابوظبی در طرح موسوم به «تله عقرب» به فرماندهی ژنرال جوزف ووتل فرمانده نیروهای آمریکایی در پایگاه العند و جزیر سقطری) است

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها